فناوری اطلاعات

هک ۱۰۰ میلیون دلاری یک اپلیکیشن رمزارزشرکت هارمونی که انتقال کوینها بین بلاک ها را تسهیل می‌کند، هک شد و ۱۰۰ میلیون در جریان این هک، به برد.

به گزارش ایسنا، هارمونی در توییتی اعلام کرد هک Horizon Bridge صبح پنج شنبه اتفاق افتاد و این شرکت همکاری با مقامات ملی و متخصصان جرم شناسی را برای شیی عاملان این سرقت و برگرداندن وجوه مسروقه آغاز کرده است.

این سومین هک یک پل بلاک چین مهم در سال میلادی جاری است. ها در فوریه، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از پل بلاک چین وارمهول به سرقت بردند. پل بلاک چین رونین در اواخر مارس حدود ۶۲۰ میلیون دلار را در یک حمله هک از دست داد. طبق یابی محققان Chainalysis، حتی پیش از هک هارمونی، پول‌های به سرقت رفته از پل‌های بلاک چین، از یک میلیارد دلار فراتر رفته بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پل‌های بلاک چین در برابر حملات هک آسیب پذیر هستند زیرا فناوری آنها پیچیده بوده و اغلب توسط تیم‌های ناشناس اداره می شوند. راه حفاظت از وجوه مالی، اغلب نامعلوم است. میزان پول موجود در پل‌های مرتبط با بلاک چین اتریوم، در ۳۰ روز گذشته، ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده و به کمتر از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. این کاهش ناشی از افت شدید بازار و نگرانی‌های نقدینگی مربوط به ده سلسیوس نت ورک و صندوق تری اِرو کپیتال بوده است.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − یازده =

دکمه بازگشت به بالا