فناوری اطلاعات

هواپیمای فضایی و مرموز چین به زمین نشستبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، این ماموریت ۹ ماهه طولانی ترین مدتی است که هواپیمای فضایی جدید در فضا گذرانده است. هواپیمای مذکور پیش از این نیز به فضا رفته بود و البته فقط ۲ روز سفر کرده بود.

هرچند پرواز جدید آن طولانی بوده است اما بیانیه های چین درباره ماهیت و ماموریت آن بسیار کوتاه بوده و جزئیاتی درباره هدف، مشخصات ابزار هوایی یا مانورهایی که در مدار زمین انجام داده در آنها موجود نیست.

خبرگزاری رسمی شینهوا چین در یک بیانیه کوتاه نوشت: موفقیت آزمایش مذکور نشان دهنده دستاوردی مهم در تحقیقات چین در حوزه فناوری های فضاپیماهای چندبار مصرف است که در آینده سفرهایی کوتاه مدت و ارزان قیمت به فضا را فراهم می کند.

شرکت علوم و فناوری هوافضای چین، سازنده این هواپیما بیانیه شینهوا را در حساب کاربری خود در پلتفرم Weixin به اشتراک گذاشت.

البته هواپیماهای فضایی چندبار مصرف پدیده ای نوین نیستند. شاتل های فضایی ناسا احتمالا نمونه ای بسیار مشهور در این زمینه هستند. در این اواخر نیز ریچارد برانسون میلیاردر مشهور هواپیمای فضایی ویرجین گالاکتیک را به مدار زمین فرستاد.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا