فناوری اطلاعات

همکاری شبکه های اجتماعی برای مقابله با قاچاق انسان در انگلیسبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پرس اسوسیشن، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس اعلام کرد این همکاری جدید بین نیروهای مجری قانون و شرکت های بزرگ فناوری از جمله فیس بوک، تیک تاک و توئیتر با تلاش ها برای تشویق مهاجران به پرداخت وجه برای این سفر خطرناک مقابله می کند.

پست هایی درباره تخفیف های گروهی، فضاهای رایگان برای کودکان و ارائه اسناد جعلی از جمله محتوایی هستند که نخست وزیر انگلیس می خواهد برای تحقق وعده خود مبنی بر «توقف قایق ها» حذف شوند.

در عین حال حزب کارگر انگلیس اعلام کرد این اقدام بسیار کوچک و دیرهنگام است.

طی این همکاری داوطلبانه سعی می شود با استفاده از شیوه ای که برای مقابله با ترویج پست های افراط گرایانه و اختلالات روانی در غذا خوردن مانند آنورکسیا( بی اشتهایی عصبی) استفاده می شد، چنین محتوایی از افراد دور شود.

یک مرکز قابلیت های آنلاین با بودجه ۱۱ میلیون پوندی نیز تاسیس می شود تا افسران در مرکز NCA بتوانند با وزارت کشور همکاری و پست های ترویج قاچاق انسان را گزارش کنند.

در این میان متا، مالک فیس بوک و اینستاگرام همراه تیک تاک و ایکس( توئیتر) با این طرح موافقت کرده اند.

سوناک در این باره گفت: برای متوقف کردن قایق های مهاجران غیرقانونی باید مدل کسب و کاری فاسد قاچاقچیان را هدف گرفت. این بدان معنا است که تلاش های آنها باید برای جذب مردم به گذر غیرقانونی و دستیابی به سود با به خطر انداختن جان آنها سرکوب شود. تعهد جدید شرکت های فناوری سبب می شود تا تلاش هایمان برای مقابله با چنین مجرمانی دو برابر شود.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا