تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

هر چیزی که قبل از «خرید میلگرد میانه» باید بدانید


کارخانه فولاد آذربایجان، از تولیدکنندگان میلگرد با کیفیت در ایران است. این واحد صنعتی با نام کارخانه فولاد میانه آذربایجان هم شناخته می‌شود و میلگردهای آن در بازار، به میلگرد میانه مشهور است. وزن میلگرد میانه مشابه وزن میلگرد اصفهان است؛ اما قیمت میلگرد میانه، معمولاً ارزان‌تر است. میلگرد میانه، از ارزان قیمت ترین میلگردهای موجود در بازار است.

فولاد میانه آذربایجان در چه سالی راه‌اندازی ‌شد؟

این کارخانه در نزدیکی شهر میانه، در آستان آذربایجان غربی قرار دارد. فولاد میانه تبریز در سال 68 تأسیس شد؛ اما یازده سال طول کشید تا نخستین محصولات خود را وارد بازار کند. ظرفیت تولید کارخانه میانه تبریز 550،000 تن در سال است که به غیر از میلگرد آجدار، شامل میلگرد ساده در سایزهای مختلف، تسمه، نبشی و ناودانی نیز می‌شود.فولاد میانه سالانه 800 هزار تن آهن اسفنجی هم تولید می‌کند و به‌زودی مجهز به خط تولید شمش فولادی خواهد شد. بخشی از محصولات این کارخانه به کشورهای ترکیه، عراق، آذربایجان و گرجستان صادر می‌شود.

فولاد میانه از چه استانداردهایی در تولید میلگرد استفاده می‌کند؟

کارخانه فولاد آذربایجان میلگردهای ساده و آجدار خود را بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 و استانداردهای آلمانی DIN 488 و DIN 1013 تولید می‌کند. استاندارد ملی ISIRI 3132 در سال 69 تدوین و در سال 92 بازنگری شده و با نام کامل «میلگردهای فولادی گرم نورد دیده برای تسلیح بتن- ویژگی‌ها و روش‌های آزمون» اصلی‌ترین مرجع تولید میلگرد در کشور است.

فولاد میانه چند نوع میلگرد تولید می‌کند؟

بر اساس استاندارد روسی GOST 5781، میلگردهای ساده و آجدار به 4 دسته A1، A2، A3 و A4 تقسیم می‌شوند. اگر تجربه خرید میلگرد را داشته باشید، می‌دانید که از این دسته‌بندی در بازار آهن‌آلات نیز استفاده می‌شود.کارخانه فولاد میانه آذربایجان در حال حاضر میلگردهای گرید A1، A2 و A3 را تولید می‌کند. سایز میلگردهای ساده A1 این کارخانه از 14 تا 50 میلی‌متر متغیر بوده و میلگردهای آجدار A2 و A3 آن نیز در سایزهای 10 تا 32 میلی‌متر در بازار موجود هستند.

چطور اصالت میلگرد میانه را تشخیص دهید؟

وزن هر بندیل میلگرد میانه بین 2 تا 2.1 تن است و بسته به سایز میلگرد انتخابی شما، تعداد میلگرد در هر بندیل متفاوت است. ضخامت، مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده وزن میلگرد است. برای محاسبه تعداد میلگرد در هر بندیل، باید وزن یک شاخه را به دست آورید و سپس وزن بندیل را بر آن تقسیم کنید.

قیمت میلگرد میانه چقدر است؟

از عوامل مهم و تأثیرگذار در قیمت میلگرد، می‌توان به قیمت ارز، کیفیت ساخت، سایز و آلیاژ مورد استفاده اشاره کرد؛ اما قیمت آهن نیز می‌تواند تعیین‌کننده باشد.همان‌طور که گفتیم قیمت میلگرد میانه معمولاً در دسته میلگردهای ارزان‌تر است. پیش از خرید میلگرد میانه باید نکات دیگری مثل تعداد بندیل در شاخه، وزن شاخه و هزینه حمل‌ونقل از درب کارخانه تا محل پروژه‌تان را نیز در نظر بگیرید.انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ به انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat