هاست فروم

فروم ساز یا همان انجمن ساز این امکان را به شما می دهد تا بتوانیم مکان مناسبی را برای کاربران جهت بحث و گفتگو ایجاد نمایید پکیج های زیر با انواع انجمن ساز ها بهینه شده است

نام پکیج پلن 1 لینوکس پلن 2 لینوکس پلن 3 لینوکس پلن 4 لینوکس پلن 5 لینوکس پلن 6 لینوکس
میزان فضا 100 مگابایت 200 مگابایت 500 مگابایت 1000 مگابایت 2000 مگابایت 3000 مگابایت
پهنای باند 20 گیگابایت 30 گیگابایت 40گیگابایت 50 گیگابایت 60 گیگابایت 80 گیگابایت
phpMyAdmin
تعداد ساب دامین نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
FTP نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
تعداد ایمیل نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
My SQL نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
کنترل پنل Cpanel Cpanel Cpanel Cpanel Cpanel Cpanel
Backup: نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
تعداد پارک دامین نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود نامحدود
php x5
مانیتورینگ و پشتیبانی:
راه اندازی رایگان رایگان رایگان رایگان رایگان رایگان
قیمت 250000 ريال 300000 ريال 350000 ريال 450000 ريال 900000 ريال 1200000 ريال
سفارش

check = ساپورت می شود
= ساپورت نمی شود

امتیازات

قابل تغییر بودن تمامی قسمتها
امکان تعریف نکات تصادفی
مدیریت اخبار و مطالب بدون نیاز به ورود به بخش مدیریت
افزودن و حذف امکانات
پشتیبانی از xml
استفاده از تگ های اختصاصی برای کم کردن حجم اطلاعات در بانک
امکان خبرخوانی از سایر سایتها با انواع فرمتها
مدیریت آرشیو مطالب
امکانات مختلف برای مطالب و اخبار از قبیل ارسال برای دوست و نسخه چاپی
استفاده از ادیتورهای حرفه ای
امکانات مدیریت کاربران در سطوح مختلف
برگزاری نظر سنجی
استفاده از ماژولهای دلخواه
استفاده از قالبهای مختلف برای نمایش اطلاعات
پیش نمایش برای مطالب

درباره انجمن ساز

فروم یا انجمن اینترنتی، سایت بحث و گفتگو آنلاین است. آن را به عنوان معادل مدرن تابلو اعلانات سنتی و منشأ تکامل تکنولوژیکی سیستم بولتن بورد می دانند. از نقطه نظر تکنولوژیکی، انجمن ها برنامه های کاربردی وب مدیریت تولید محتوا توسط کاربر هستند.

تاریخچه
در اوایل انجمنهای اینترنتی را می توان به عنوان نسخه وب از لیست پستی گروه خبری و یا الکترونیکی شرح داد (که بسیاری از آنها به نام یوزنت بودند). که به مردم اجازه ارسال پیام و نظر در مورد پیام های دیگر می دهد. بعدها تحولاتی مانند گروههای خبری متفاوت و یا لیست های فردی، ارائه بیش از یک فروم، اختصاص فروم به یک موضوع خاص، به وقوع پیوست.
انجمنهای اینترنتی در اکثر کشور ها شایع هستند.
بسته های نرم افزاری انجمن ساز به طور گسترده در اینترنت در دسترس هستند و در انواع مختلف زبان های برنامه نویسی از جمله پی اچ پی ، پرل ، جاوا و نوشته شده اند. پیکربندی و سوابق پست ها می توانند در فایلهای متنی ذخیره شود و یا در پایگاه داده. هر یک از آنها ویژگی های مختلف ارائه می دهد، از ابتدایی ترین، تا ارائه بسته های پیشرفته تر ، ارائه پشتیبانی چند رسانه ای ها و کد های قالب بندی شده ( که معمولا به عنوان BBCode شناخته می شوند).

ثبت نام و یا گمنام ماندن
اغلب انجمن های اینترنتی نیاز به ثبت نام برای ارسال نظر دارند. فرآیند ثبت نام معمولا شامل تعیین نام کاربری (نام مستعار) ، رمز عبور ، پست الکترونیکی و اعتبار سنجی از طریق کپچا (تصویر یا متنی که تنها توسط انسان قابل شناسایی است).

قوانین و سیاست های انجمن
انجمن ها توسط مجموعه ای از افراد اداره می شوند ، جمعی به عنوان اعضای آن هستند و افرادی به عنوان مدیران و تعدیل کننده ها، که وظیفه تعمیر و نگهداری فنی آن را به عهده دارند. اکثر انجمن ها لیستی از قوانین، شرح خواسته ها، هدف ها و رهنمودهای سازندگان آن به عنوان سیاست انجمن دارند. معمولا بخش پرسش و پاسخ که حاوی مطالب و اطلاعات اساسی برای اعضای جدید و کسانی که هنوز با اصول استفاده از فروم آشنا نیستند، نیز وجود دارد. برای مثال ، در این فروم هر گونه بحث و گفتگو در مورد موضوعاتی غیر از موضوعات مرتبط با خودرو های تویوتا غیر مجاز است به استثنای بخش مطالب متفرقه.
هنگامی که قوانین شکسته می شود معمولا چند مرحله در نظر گرفته شده است. اولین مرحله هشدار است که معمولا به شکل یک پیام خصوصی داده می شود. پس از آن، اگر دوباره قانون نادیده گرفته شد و اخطارها کارا نبود، عضو برای چند روز از تالار گفتگو تبعید می شود که مسدود کردن دسترسی فردی را به سایت یا بن شدن نامیده می شود. اگر مجرم پس از طی حکم صادره اقدام به تکرار جرم کند، دوباره برای زمانی بن می شود. آزار و اذیت مداوم سایت، در نهایت به منع دائم ختم میشود. با این حال، در بیشتر موارد به سادگی به این معنی است که این حساب قفل شده است. در موارد شدید که در آن مجرم – پس از اینکه برای همیشه ممنوع شد- با ایجاد یک حساب دیگر، همچنان به آزار و اذیت سایت ادامه داد، مدیران اقدام به ممنوعیت آی پی (شماره منحصر به فرد کامپیوتر خاطی) می کنند. که اگر آی پی استاتیک (تغییر نا پذیر) باشد، دسترسی به سایت از طریق کامپیوتر مجرم جلوگیری می شود. در برخی از شرایط افراطی ، محدوده آی پی یک کشور ممنوع می گردد که معمولا بدلیل مسایل سیاسی است.
مطالب تخطی شده از قوانین معمولا حذف می شود. گاهی اوقات آن را قفل می کنند. که مدیران تصمیم می گیرید که آیا آن را باز کنند یا نه.

ارسال های دوباره
یکی از معمول ترین اشتباهات در انجمن های اینترنتی این است که یک مطلب دوبار یا چند بار ارسال می شود. اعضا گاهی اوقات نسخه ای از یک مطلب که فقط کمی متفاوت است را دوباره ارسال می کنند. به ویژه در انجمن هایی که در آنها مجاز به ویرایش پست های قبلی خود نباشید. ارسال چند پست به جای ویرایش پست های قبلی می تواند به طور مصنوعی تعداد نوشته های کاربران انجمن را زیاد کند. ارسال چند پست مشابه می تواند غیر عمدی باشد. مثلا مرورگر کاربر ممکن است با وجود اینکه ارسال پست انجام شده پیام خطا نمایش دهد. یا به دلیل کندی سرعت اینترنت ممکن است کاربر بارها و بارها دکمه ارسال را فشار دهد.

ساختار انجمن
فروم شامل یک ساختار مانند درخت دایرکتوری که حاوی در مباحث متناهی (معمولا موضوعات) و جزئیات آنها را در داخل پست ها است. منطقا انجمن ها حاوی مجموعه متناهی از مباحث عمومی و سازمان یافته هستند (معمولا با یکی از موضوع اصلی) و به روزرسانی آن توسط یک گروه که به عنوان اعضا شناخته می شوند، و توسط یک گروه دیگر که به عنوان مدیر شناخته می شنود، اداره می شود.

گروه های کاربری
انجمن ها بازدید کننده ها و اعضاء را به گروه هایی دسته بندی می کنند. امتیازات و حقوق دسترسی نیز بر اساس این گروه ها داده می شود. کاربر یک فروم می تواند بر اساس تعداد پست ها، به طور خودکار به یک گروه کاربری با ممتاز بیشتر منتقل شود البته بر اساس معیار های تعیین شده توسط مدیر. کاربر ثبت نام نکرده در سایت، معمولا به عنوان مهمان و یا بازدید کننده شناخته می شود. مهمانها معمولا اجازه دسترسی به توابعی که باعث تغییرات در پایگاه داده یا نقض حریم شخصی کاربران شود، ندارند. مهمان معمولا می توانند به بازدید از مطالب انجمن یا استفاده از ویژگی هایی از قبیل خواندن بدون مارک بپردازد. اما گاهی هم مدیران برای بازدید کنندگان انجمن، حق مشاهده مطالب نیز قائل نمی شوند.

مدیر
مدیر فرم، تعدادی از کاربران (و یا کارکنان) فروم هستند که اجازه دسترسی کامل به پست و تاپیک همه اعضاء به منظور نظارت بر بحث (شبیه به داوری) و نیز تمیز نگه داشتن فروم (خنثی سازی اسپم ها و غیره)، را دارند. از آنجا که آنها دسترسی به همه پست و تاپیک های را در محدوده مسئولیت خود دارند، معمولا با صاحب سایت رابطه نزدیکی دارند. مدیران انجمن نیز وظیفه پاسخ گویی به نگرانی های کاربران در مورد فروم، سوالات عمومی و شکایات خاص را دارند. ممکن است مدیران درجاتی مخصوص به خود را داشته باشند. ممکن است برخی امتیاز دسترسی به فقط یک موضوع و یا بخش خاص را داشته باشند. در حالی که دیگران ممکن است اجازه دسترسی به هر نقطه ای را داشته باشند. برخی امتیازات مشترک مدیران عبارتند از : حذف ، ادغام ، جابجایی ، و تقسیم پست ها و موضوعات ، قفل کردن ، تغییر نام ، انحلال ، تعلیق ، لغو ممنوعیت، هشدار به عضو و یا اضافه کردن ، ویرایش ، حذف نظر سنجی.

ادمین (مدیر کل)
مدیران کل، جزئیات فنی مورد نیاز برای اجرای سایت را مدیریت می کند. به این ترتیب، آنها می توانند کاربران را به مدیران انجمن ارتقاء درجه (و یا تنزل رتبه دادن) دهند. مدیریت قوانین و ایجاد بخش و زیر بخش های انجمن، و همچنین انجام هر گونه عملیات بانک اطلاعاتی (پشتیبان گیری پایگاه داده و غیره) از وظایف آنهاست. ادمین ها اغلب نیز به عنوان مدیر نیز عمل می کنند. همچنین ادمین ها می توانند ظاهر فروم را تغییر دهند.

پست
پست پیامی است که توسط کاربر اسال شده و دارای بلوکی است که حاوی جزییات کاربر و تاریخ و زمان ارسال می باشد. کاربران معمولا مجاز به ویرایش یا حذف پست های خودشان هستند. پست ها در موضوعات ، جایی که آنها درون حعبه ای با عنوان یکی پس از دیگری ظاهر می شوند، وجود دارند.اولین پست به عنوان موضوع شروع می شود و این ممکن است به نام TS (آغازگر تاپیک) و یا OP (پست اصلی) باشد. پست هایی که در دنبال پست اصلی هستند برای ادامه بحث و گفتگو درباره آن موضوع است و یا واکنش نسبت به پاسخ های دیگر. در انجمن های، راه کلاسیک برای نشان دادن اطلاعات مربوط به عضو مانند نام و آواتار، ستون باریک با عرض ثابت در سمت راست آن پست می باشد.
پست ها معمولا باید دارای حداقلی باشند که اغلب پیامی با طول حداقل 10 کاراکتر است. همواره در حد بالایی نیز وجود دارد اما به ندرت به آن می رسد مثلا 10،000 ، 20،000 ، 30،000 یا 50،000 کارکتر.
بیشترین انجمنها تعداد پست های اعضا را پیگیری می کنند. کاربران با تعداد پست بیشتر، اغلب دارای اعتبار بیشتری نسبت به اعضای با تعداد پست کمتر هستند. با این حال ، بعضی از انجمن ها این ویژگی را غیر فعال می کنند تا تاکید بر کمیت بیش از کیفیت اطلاعات را کاهش دهند.

موضوع
موضوع مجموعه ای از نوشته ها است که معمولا بطور پیش فرض از قدیمی ترین به جدیدترین نمایش داده می شود. گرچه گزینه ای برای نمایش های دیگر می تواند در دسترس باشد. موضوع توسط یک عنوان، توضیحات اضافی که ممکن است در این بحث خلاصه در نظر گرفته شده، و پیام های ارسال شده تعریف می شود. موضوع می توانید هر تعداد پست داشته باشد. از جمله چندین پست از ارسال کننده اصلی.
هر موضوع در یک بخش وجود دارد و به ترتیب زمانی از جدید ترین به قدیمی ترین نمایش داده می شود. هنگامی که یک عضو یک موضوع را بوسیله یک پست بروز آوری کرد آن موضوع به ابتدای بخش پرش میکند. هنگامی که یک عضو در یک موضوع بدون هیچ دلیل پستی اضافه کند تا آن موضوع به بالا برود، آن را به عنوان ضربت یا bumping و یا می خوانند. بعضی از موضوعات عنوان مهم را دریافت می کنند. موضوع مهم همواره در مقابل موضوعات عادی ظاهر می شود.
محبوبیت یک موضوع در انجمنها بر اساس پاسخ ها اندازه گیری می شود. یعنی بصورت مجموع پست ها منهای یک می شمارند. بعضی از انجمن ها نیز بر اساس تعداد مشاهدات موضوع.

ویژگی های مشترک انجمن ها
به طور پیش فرض یک فروم، نیاز به نرم افزاری دارد که توانایی ارسال موضوعات و پاسخ ها را داشته باشد. ین نر م افزار ها درارای ویژگی های مشترکی هستند که در زیر آمده است:

پیام خصوصی یا پی ام
پیام خصوصی یا PM ، پیامی است که از یک عضو به یک یا چند عضو دیگر ارسال می شود. توانایی فرستادن به اصطلاح کپی کاربن، گاهی اوقات در دسترس نیست. هنگام ارسال یک کپی کاربن (cc) ، کاربرانی که به آنها پیغام ارسال شده به طور مستقیم از دریافت کنندگان رونوشت کاربنی آگاه می شود.
پیامهای خصوصی عموما برای صحبت های شخصی استفاده می شود.

فایل ضمیمه
فایل ضمیمه می تواند تقریبا هر فایلی باشد. هنگامی که شخصی فایلی را به همراه یک پست ضمیمه می کند آن فایل روی سرور انجمن ذخیره می شود. انجمن ها معمولا محدودیت های دقیقی در مورد آنچه می تواند ضمیمه شود اعمال می کنند مانند اندازه فایل مورد نظر.

HTML و BBCode
در انجمن ها معمولا اجازه استفاده از HTML (زبان نشانه گذاری ابرمتن) منع می شود و یا وقتی که اجازه داده می شود بطور گسترده بررسی و حذف می شود. هنگامی که HTML غیر فعال است کد بنگاه بولتن یا BBCode جایگزین رایج است. BBCode معمولا از تگ مشابه HTML استفاده می کند که به جای <> از براکت مربع [] است. بطور مثال، معمولا [i] برای فونت مورب مورد استفاده قرار میگیرد ، برای فونت ضخیم، [u] برای فونت زیر خط دار، [color=value] برای رنگ و [list] برای لیست ها ، و همچنین [img] برای تصاویر و [url] برای پیوندها.
بسته به نوع تالار گفتگو میزبان، مدیر سایت می تواند BBCodes ها را سفارشی و تنظیم کند. مانند استفاده از جاوا اسکریپت و یا استفاده از توابع iframe در نوشته های. به عنوان مثال تعبیه مستقیم کلیپ YouTube یا گوگل ویدئو به پست.

[b]شکلک یا Emoticon
Emoticon و یا شکلک، نماد یا ترکیبی از نمادها است که برای انتقال محتوای عاطفی در پیام کتبی و یا فرم استفاده می شود. شکلک ها را می توان توسط سایر اشکال گرافیکی مشابه جایگزین نمود. نمونه چند شکلک در زیر آمده:
ConfusedBlushAngryAngelHuhHeartExclamationDodgySmileUndecidedSleepyBig Grin

نظر سنجی
اکثر انجمن ها برای بررسی افکار اعضاء سیستم نظر سنجی برای موضوعات در نظر می گیرند. اغلب نظر سنجی ها تک انتخابی و یا چند انتخابی (معمولا تعداد معین) هستند که هنگام انتخاب گزینه ها، نتایج بصورت خصوصی یا عمومی نمایش داده می شود. نظرسنجی ها می توانند تا رسیدن به تاریخ خاص یا در برخی موارد پس از چند روز از ایجاد آن، به پایان برسند. رای کاربران در یک نظر سنجی توسط آمار گرافیکی نمایش داده می شود.

آر اس اس و اتم
آر اس اس و اتم اجازه نمایش خلاصه ای از موضوعات و مباحث انجمن را می دهد. معمولا آر اس اس خلاصه لیست آخرین موضوعات به روز شده در چند بخش فروم و آخرین پست های هر موضوع را نمایش می دهند.

ویژگی های دیگر فروم
لیست اگنور یا چشم پوشی. این لیست به کاربران اجازه می دهد تا پست های خود را از چشم برخی از کاربرانی که با آنها مشکل دارند، مخفی کنند. معمولا اعضای داخل لیست چشم پوشی به عنوان دشمن شناخته می شوند. انجمن های اینترنتی اجازه نمایش لیست تمام اعضای خود را می دهند همچنین امکانات جستجو در این لیست نیز فراهم شده است. بعضی از انجمن ها کاربران بدون پست را جزء لیست اعضاء قرار نمی دهند حتی اگر آنها حساب خود را فعال کرده با شند.
در نسخه های جدید برخی از نرم افزار های فروم محبوب ویژگی های شبکه های اجتماعی نیز گنجانده شده است. از جمله گالری های عکس شخصی، سیستم چت.

مقایسه فروم با دیگر برنامه های وب
یکی از تفاوتهای مهم بین انجمن ها و لیست های پست الکترونیکی این است که در لیست های پستی پیام های جدید به صورت خودکار به مشترکین ارسال می شود در حالی که عضو انجمن نیاز به مراجعه به وب سایت و چک کردن برای پست جدید دارد.
تفاوت اصلی بین گروههای خبری و انجمن ها این است گروه خبری نیاز به نرم افزار اضافی دارد اما بازدید و شرکت در انجمنها به طور معمول نیاز به هیچ نرم افزار اضافی فراتر از مرورگر وب ندارد.
ویکیهای ، بر خلاف معمول انجمنها ، به تمام کاربران اجازه ویرایش تما محتوای خود را می دهند از جمله پیامهای دیگر کاربران. این سطح دستکاری محتوا فقط برای مدیر یا مدیران اکثر انجمن ها فراهم می باشد. ویکیهای همچنین اجازه ایجاد محتوای دیگر در خارج از صفحات بحث را می دهند. از سوی دیگر ، وبلاگ ها و سیستم های مدیریت محتوا عمومی تمایل دارند که تنها چند کاربر منتخب توانایی ایجاد و مدیریت محتوای آن را به عهده بگیرند، اگر چه بسیاری به سایر کاربران اجازهبیان نظرات خود را می دهند.
در انجمن ها بر خلاف اتاق های چت برای ارسال پیام لازم نیست بطور همزمان آنلاین باشید. پیامهای ارسال شده به انجمن ها و یا یوزنت برای هر زمان در دسترس است حال اینکه در اتاق های چت چنین نیست.

دکمه بازگشت به بالا