بدون دسته بندی

نکات مهم پرده آشپزخانه


جنس پرده آشپزخانه:
آشپزخانه مکانی است که در آن آشپزی می کنند و هوای آن مرطوب و گاهی حتی چرب است. با توجه به این فضا باید جنس پرده طوری انتخاب شود که نسبت به چربی و رطوبت مقاوم بوده، به راحتی شسته شود و پس از شستشو لکی بر روی آن باقی نماند.

علاوه بر این موارد باید در برابر آلودگی هایی که از محیط بیرون به فضای آشپزخانه وارد می شود نیز شرایط بالا را داشته باشد.

بنابراین در نظر داشته باشید که هر پرده ای برای آشپزخانه مناسب نیست. به عنوان مثال پرده های مخمل و ابریشم که در اوج زیبایی هستند، اگر لکه ای هر چند کوچک بر روی آنها بیفتد بسیار سخت تمیز می شود و یا اصلا تمیز نمی شود.

بنابراین اولین نکته برای انتخاب پرده مناسب آشپزخانه، شستشوی آسان و در درجه دوم زیبایی آن است.

رعایت نکات ایمنی:
از آنجا که پرده آشپزخانه مخصوصاً اگر نزدیک اجاق گاز باشند آغشته به بوی غذا می شود، بنابراین بهتر است به طور مرتب پرده را شسته و دوباره آویز کنید تا همیشه آشپزخانه ای مرتب و تمیز داشته باشید.

همچنین ممکن است باز بودن پنجره ها و وزش باد، پرده را به حرکت در آورده و موجب اشتعال شود. بنابراین سعی کنید اجاق گاز را در فاصله ای مطمئن از پنجره قرار دهید که موجب ایجاد حادثه نشود.

در صورتی که فضای آشپزخانه کوچک باشد و نتوانید فاصله ایمنی پنجره و اجاق گاز را رعایت کنید، می توانید با استفاده از پرده بند از بروز حادثه جلوگیری کنید.

تنظیم نور آشپزخانه:
اینکه چه مقدار نور به فضای آشپزخانه وارد شود بستگی به نظر شما دارد. شما می توانید با انتخاب نوع پارچه پرده و طرح آن و همچنین نحوه نصب آن، مقدار نوری که به فضا وارد می شود را کنترل کنید.

تا حد ممکن سعی کنید از نور طبیعی برای این فضا استفاده کنید. در صورتی که می خواهید حریم خصوصی تان نیز حفظ شود می توانید از شیشه های رفلکس و پرده استفاده کنید. در این صورت نور کافی نیز به آشپزخانه می رسد.

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که پرده حفاظی است برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، پس نباید از پرده آشپزخانه مانند یک مانع استفاده کرد. مخصوصاً زمانی که در آشپزخانه خود گیاه پرورش می دهید، باید به نور آفتاب اجازه ورود بدهید.

شستشوی پرده:
هنگام انتخاب پارچه برای پرده آشپزخانه سعی کنید پارچه های سبک را انتخاب کنید. پرده سبک راحت تر از پرده سنگین شسته می شود. در هنگام خرید پرده آماده نیز سعی کنید پرده های ساده تر را انتخاب کنید.

رنگ پرده:
استفاده از رنگ های روشن برای پرده آشپزخانه باعث می شود که فضا بزرگ و دلباز دیده شود. اگر آشپزخانه شما تاریک است یا وسایل آن دارای رنگ تیره است، می توانید با انتخاب پرده ای با رنگ روشن، محیطی زیبا برای خود خلق کنید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا