بدون دسته بندی

نوشیدنی های مفید برای درمان و رفع سنگ کلیه


اگر تا به حال سنگ کلیه را تجربه کرده اید، مطمئنا آن را به خاطر می آورید. درد می تواند غیر قابل تحمل و به صورت موجی باشد (به اصطلاح می گیرد و ول می کند)، تا زمانی که سنگ های ریز از مجرای ادراری شما عبور کرده و از بدن شما خارج شوند. برای بسیاری از افراد، سنگ های کلیه، فقط یک بار اتفاق نمی افتند: تقریبا نیمی از افرادی که این شرایط را تجربه کرده اند، بدون اقدامات پیشگیرانه، طی هفت سال، دوباره دچار سنگ کلیه شده اند.جلوگیری از سنگ کلیه، کار سختی نیست، اما نیاز به اقدامات خاصی دارد.سنگ های کلیه زمانی تشکیل می شوند که مواد شیمیایی خاصی در ادرار رسوب کنند و تشکیل بلور دهند. بلورها رشد می کنند تا تبدیل به حجم ها (سنگ های) بزرگتری شوند که می توانند به دستگاه ادراری راه پیدا کنند. اگر این سنگ ها در جایی گیر بیافتند و جریان ادرار را مسدود کنند، موجب درد می شود.اکثر سنگ ها زمانی تشکیل می شوند که کلسیم با اگزالات ترکیب شود. سنگ ها همچنین می توانند از اسید اوره، که محصول جانبی سوخت و ساز پروتئین می باشد، تشکیل شوند.

درمان خانگی سنگ کلیه با 10 نوشیدنی مفید

پیش از آنکه هر یک از درمان های خانگی زیر را شروع کنید، با پزشک خود مشورت کنید. او به شما می گوید که آیا این درمان خانگی برای شما مناسب است یا می تواند منجر به مشکلات دیگری شود.

1. درمان سنگ کلیه با آب

هنگامی که یک سنگ در حال عبور کردن است، بالا بردن مصرف آب می تواند به این فرایند سرعت بخشد. سعی کنید در روز به جای لیوان آب معمول، 12 لیوان آب بنوشید.کم آبی بدن یکی از عوامل عمده خطر برای تشکیل سنگ کلیه می باشد و مطمئنا ، این آخرین چیزی است که شما می خواهید.به رنگ ادرار خود دقت کنید. ممکن است بسیار روشن، زرد مات باشد. ادرار زردرنگ تیره، نشانه کم آبی بدن است.

2. درمان سنگ کلیه با آب لیمو

شما می توانید در صورت تمایل، مقداری آب لیمو را به آب اضافه کنید. لیموها حاوی ماده شیمیایی سیترات هستند که از تشکیل سنگ های کلسیم جلوگیری می کند. سیترات همچنین می تواند سنگ ها را بشکند و به آنها اجازه دهد تا آسانتر عبور کنند.

3. درمان سنگ کلیه با آب ریحان

ریحان حاوی سید استیک می باشد که به شکستن سنگ های کلیه و کاهش درد کمک می کند. این نوشیدنی حاوی مواد مغذی زیادی می باشد. این درمان خانگی به طور سنتی برای اختلالات گوارشی و التهابی استفاده می شود.در آب ریحان، آنتی اکسیدان ها و مواد ضد التهابی وجود دارند و این می تواند به حفظ سلامت کلیه کمک کند. از برگ های خشک شده یا تازه ریحان می توانید برای درست کردن چای و نوشیدن چند فنجان در روز استفاده کنید. شما می توانید در یک آبمیوه گیر، آب برگ ریحان را بگیرید و آن را به نوشیدنی اسموتی اضافه کنید.

4. درمان سنگ کلیه با سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسید استیک می باشد، که به حل شدن سنگ های کلیه کمک می کند. سرکه سیب مزایای سلامتی بی شمار دیگری نیز دارد. یک پژوهش آزمایشگاهی دریافته است که سرکه سیب به کاهش تشکیل سنگ های کلیه کمک می کند، گرچه به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است، اما به دلیل مزایای بی شمار سلامتی آن، احتمال خطر آن نیز کم است.برای دستیابی به این مزایا، 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب خالص اضافه کنید. این نوشیدنی را در طول روز بنوشید.

برای اطلاعات بیشتر مطلب نوشیدنی های مفید برای درمان و رفع سنگ کلیه را بخوانید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا