فناوری اطلاعات

نماشویی و نکات مهم درباره شست‌وشوی نما


نماشویی سهم عمده‌ای در پاکیزگی ساختمان دارد و با استفاده از نماشویی می‌توان بر زیبایی و جذابیت ساختمان‌ها تأثیرات زیادی گذاشت.

به گزارش ایسنا به نقل از نماروز، خدمات نماشویی با استفاده از داربست، کلایمر، طناب و.. انجام می‌گیرد و نیروهای کار حرفه‌ای خدمات نماشویی را ارائه می‌کنند. در شهرهای بزرگ ساختمان‌های زیادی وجود دارند و به دلیل وجود آلاینده‌های زیاد، ساختمان‌ها جلوه‌ی زیبایی ندارند و دچار آلودگی می‌شوند بنابراین بسیاری از ساختمان‌ها دارای نمای آلوده هستند. البته این مسأله طبیعی است زیرا عوامل متعددی همچون باران اسیدی، آلودگی‌های ناشی از کارخانه، گرد و غبار و… موجب می‌شود که نمای ساختمان‌ها دچار آلودگی و جرم شود. به همین دلیل با روش‌هایی خاص می‌توان نما را پاکسازی نمود و آلودگی‌های آن را از بین برد. در واقع از بین رفتن آلودگی ساختمان‌ها موجب زیبایی آن شده و جلوه‌ی تمیز پیدا خواهد کرد و از طرفی تمیزی نما برای سالم ماندن آن بسیار ضروری است. در این مطلب می‌خواهیم به نماشویی و مزایای آن بپردازیم.

نماشویی ساختمان چیست؟

نماشویی روشی برای شست‌وشوی نمای ساختمان است که به منظور پاکیزگی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که گفتیم در شهرها، ساختمان‌ها در معرض آلودگی و گرد و خاک قرار دارند و برای زدودن این آلودگی‌ها نیاز به شست‌وشوی نمای ساختمان است. هر یک از ساختمان‌ها دارای نمای خاصی هستند که از شیشه، آجر، سنگ و… ساخته شده‌اند بنابراین در نماشویی از مواد شوینده و تجهیزات و روش‌های مناسب با ساختمان موردنظر استفاده می‌شود تا به نما آسیبی وارد نشود و نماشویی به خوبی انجام گیرد.

مجموعۀ نماروز از مراکز ارائه‌دهندۀ خدمات نماشویی می‌باشد که قادر به انجام نماشویی ساختمان‌های مختلف با بهترین شیوه و در زمان فوری می‌باشد. برای سفارش نماشویی و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

انواع نماشویی

نماشویی با روش‌های مختلف انجام می‌گیرد و انتخاب یک روش مناسب با توجه به موقعیت و شرایط ساختمان بسیار مهم است. بهره‌گیری از روش نماشویی مناسب می‌تواند موجب نتیجه‌ی بهتر و صرف زمان کوتاه شود. در ادامه به روش‌های رایج نماشویی اشاره می‌کنیم:

  • نماشویی با داربست

یکی از روش‌های رایج در نماشویی ساختمان، نماشویی با استفاده از داربست است. داربست تجهیزی است که برای نماشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در شرایطی بسیار کارآمد خواهد بود؛ به طور مثال برای ساختمان‌های بلند که دسترسی به طبقات بالا دشوار و یا خطرناک است از نماشویی می‌توان بهره برد. نیروی کاری که نماشویی را انجام می‌دهد، دارای مهارت و تبحر لازم برای انجام نماشویی در ارتفاع است و از تجهیزات ایمنی لازم استفاده می‌کند.

  • نماشویی با طناب

یکی از روش‌های رایج دیگر در نماشویی، استفاده از طناب است. با استفاده از طناب می‌توان شست‌وشوی نمای ساختمان را به خوبی انجام داد. در نگاه اول این کار بسیار خطرناک به نظر می‌رسد اما توجه کنید که در نماشویی با طناب از انواع تجهیزات ایمنی و طناب‌های مقاوم استفاده می‌شود و نیروی کار تجربه‌ی بالایی دارند. امروزه رایج‌ترین شیوه برای نماشویی، استفاده از طناب است زیرا این کار بدون استفاده از تجهیزات خاصی امکان‌پذیر است و برای بسیاری از ساختمان‌ها قابل انجام است.

  • نماشویی با کمربند

یکی از روش‌های نماشویی، استفاده از کمربند محافظ است که با استفاده از آن می‌توان در ارتفاع کار را راحت‌تر انجام داد. این کمربندها به کمر افراد متصل شده و امنیت را برقرار می‌نماید؛ بنابراین این روش بسیار محبوب بوده و افراد زیادی از این کمربند استفاده می‌نمایند تا ایمنی را افزایش دهند.

  • نماشویی با راپل

برای شست‌وشوی ساختمان‌های بلند از روش نماشویی با راپل استفاده می‌شود؛ به ویژه برای ساختمان‌هایی که امکان بستن داربست وجود ندارد می‌توان از نماشویی استفاده کرد. راپل طنابی محکم و قطور است که با کمربند ایمنی و طناب محکم شده و به افرادی که با استفاده از راپل نماشویی را اجرا می‌کنند، راپل کار گفته می‌شود.

دلیل نماشویی ساختمان

یکی از سؤالاتی که ممکن است برای افراد ایجاد شود این است که چرا باید نماشویی انجام دهیم؟ در واقع چه اهمیتی دارد که ساختمان تمیز باشد؟ در جواب به این سؤالات باید بگوییم که هدف از نماشویی ساختمان، تمیزی و پاکیزگی ساختمان است. ساختمان‌ها در معرض گرد و خاک و انواع آلودگی‌ها قرار دارند که برای تمیزی ساختمان باید از نماشویی استفاده کنید؛ همچنین برای داشتن ساختمانی زیبا اولین گام، تمیزی ساختمان است اما در واقع دلایل مهم دیگری وجود دارد که نماشویی انجام می‌گیرد که در ادامه به مهمترین آن اشاره می‌کنیم:

  • باران اسیدی یکی از دلایل کثیف شدن نمای ساختمان‌ها است. دود ناشی از کارخانه‌ها و خودروها در ابرها قرار گرفته و بارش باران حاوی مواد خطرناکی هستند که موجب خوردگی اشیاء می‌گردد؛ بنابراین نمای ساختمان‌ها در معرض باران اسیدی قرار دارند و به همین دلیل نماشویی انجام می‌شود.
  • از عوامل دیگری که موجب شده افراد نماشویی را انجام دهند، لکه‌های ساختمانی است که در زمان ساخت نما ایجاد می‌شود. در زمان ساخت ساختمان لکه‌هایی از طریق سیمان و دوغاب ایجاد می‌شود که موجب عدم زیبایی سطح نما می‌شوند؛ بنابراین یکی از دلایل بهره‌گیری از خدمات نماشویی، لکه‌های ساختمانی در نما است.
  • آتش‌سوزی از دیگر عواملی است که موجب می‌شود افراد از نماشویی استفاده کنند. در صورتی که نما به خصوص شیشه‌ها تمیز نباشد از ورود نور به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند. برای تمیز شدن نما از نماشویی بهره گرفته می‌شود.
  • نمای شیشه یکی از دلایل شست‌وشوی نمای ساختمان است. برای شفافیت ساختمان‌ها از نماشویی استفاده می‌شود. شیشه‌های آلوده باعث از بین رفتن زیبایی ساختمان‌ها شده و از طرفی از عبور نور به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند بنابراین با استفاده از شست‌وشوی نمای ساختمان می‌توان ساختمان را تمیز و زیبا نمود.

ابزار نماشویی

برای نماشویی از ابزارهای مخصوص استفاده می‌شود که با توجه به نمای ساختمان و متریال به کار رفته در آن، این ابزارها و تجهیزات مختلف می‌باشد. به طور کلی چند ابزار مختلف برای شست‌وشوی نمای ساختمان وجود دارد. در ادامه به این ابزارها می‌پردازیم:

از مهم‌ترین ابزارهای نماشویی، ابر و تی است. با استفاده از ابر و تی می‌توان نماهای شیشه و کامپوزیت را تمیز کرد.

  • دستگاه واترجت

دستگاه واترجت نوعی پمپ است که بسیار قوی بوده و قادر به پرتاب آب با قدرت زیاد می‌باشد و می‌توان از آن برای نماشویی کمک گرفت و برای نماهای سنگی و سرامیکی از این دستگاه استفاده می‌شود.

  • دستگاه واتر سند بلاست

یکی از دستگاه‌هایی که در نماشویی از آن استفاده می‌شود، دستگاه واتر سند بلاست است. این دستگاه برای شست‌وشوی نماهایی که مدت‌هاست روی آن آلودگی نشسته استفاده می‌شود. نماهای آجری را می‌توان با استفاده از این دستگاه شست‌وشو داد.

مجموعۀ گروه نماروز انواع خدمات نمای ساختمان از جمله شست‌وشوی نمای ساختمان، آب‌بندی نما، نقاشی‌نما، پیچ و رولپاک نما و…. را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ارائه می‌نماید.

انتهای رپرتاژ آگهی

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا