فناوری اطلاعات

نصب دستگاه‌های ردیاب روی وسایل شخصی ممنوع می‌شودلایحه مذکور که HB672 نام گرفته در صورتیکه تصویب شود، نصب عمدی یک دستگاه یا یکیشن ردیابی روی مایملک شخصی فرد بدون رضایت وی را ممنوع می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، پس از آنکه شبکه خبری ۳News گزارشی از افزایش استفاده از دستگاه هایی مانند اپل ایر تگ توسط مزاحمان برای تعقیب افراد انجام داد، گذاران تصمیم گرفتند چالش روزافزون تعقیب از راه دور را کنترل کنند.

گزارش این شبکه خبری در ماه فوریه نشان داد شکافی در قانون این ایالت به افرادی بدون سابقه مزاحمت یا خشونت خانگی اجازه می دهد بدون هیچ مجازاتی افراد دیگر را تعقیب کنند.

طبق تحقیق این شبکه خبری، تعداد کمی از ایالات آمریکا قانونی علیه تعقیب الکترونیک دارند و اوهایو نیز از جمله ایالت هایی است که قانون خاصی در این ه تصویب نکرده است.

از سوی دیگر گزارشی در نشریه مادر بورد نشان داد تعقیب افراد با استفاده از ایرتگ چالشی محدود به چند رویداد معدود نیست. پس از آنکه نشریه مذکور سوابق رصد ایرتگ در چند واحد در آمریکا را درخواست کرد با ۱۵۰ گزارش روبرو شد. از این تعداد، ۵۰ پرونده شامل زنانی بود که تصور می کردند فردی با استفاده از ایرتگ آنها را ردیابی می کند.

اپل در ماه فوریه اعلام کرد قابلیت امنیتی جدیدی برای جلوگیری از تعقیب با ایرتگ اجرا می کند. این شرکت تصمیم دارد قابلیتی را فعال کند که به مالکان آیفون های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ اجازه می دهد هرگونه ایرتگ ناشناس را ردیابی کنند.این ابزار جهت و مسافت ایرتگ ناخواسته با آیفون را نشان می دهد. همچنین اپل تصمیم دارد هشدارهای ردیابی ناخواسته را نیز آپدیت کند تا درباره مزاحمان احتمالی به افراد آگاهی دهد.منبع:ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + ده =

دکمه بازگشت به بالا