فناوری های نوین

نخستین ماهواره ایرلند و ماهواره جاسوسی کره جنوبی به فضا رفتبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، موشک فالکون ۹ این شرکت در ساعت ۱۸:۱۹ دقیقه دیروز( جمعه) به وقت گرینویچ از مقر فضایی وندربرگ در ساحل کالیفرنیا به فضا رفت. بوستر اول موشک حدود ۸ دقیقه پس از پرتاب در منطقه فرود ۴ فرود آمد.

اسپیس ایکس پس از جدا شدن این بوستر پخش زنده پرتاب را متوقف کرد و به همین دلیل هیچ نمایی از بوستر دوم موشک وجود ندارد. همراه این موشک ۲۵ ماهواره به مدار زمین رفتند که یکی از آنها ماهواره EIRSAT-۱ است که توسط دانشجویان کالج دوبلین ساخته شده است. علاوه بر آن یک ماهواره جاسوسی کره جنوبی نیز قرار داشت. این ابزار یکی از ۵ ماهواره ای است که طبق قرارداد اسپیس ایکس با این کشور تا ۲۰۲۵ میلادی به فضا ارسال خواهند شد.

ماهواره جاسوسی کره جنوبی ۴۲۵ Project EO/IR نام دارد که با وزن ۸۰۰ کیلوگرم قابلیت های مختلفی از جمله تجهیزات مادون سرخ و همچنین الکترو-بصری دارد.

محموله EIRSAT-۱ نیز مجهز به ردیاب اشعه گاما، ارزیاب پوشش های محافظتی و نوع نادری از سیستم کنترل نگرش است که جهت خود را براساس میدان مغناطیسی زمین تنظیم می کند.

علاوه بر دو ماهواره گفته شده، انواع مختلفی از ماهواره های تجاری نیز وجود دارند این هشتاد و هشتمین پرتاب موشک اسپیس ایکس در ۲۰۲۳ میلادی به حساب می آید.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا