بدون دسته بندی

نحوه کار دستگاه بوجاری کنجد


دانه کنجد یکی از انواع دانه های خوراکی ریز است که پس از کشت و برداشت، دارای پوسته های اضافی و خاک و حتی سنگ ریزه هایی می باشد که این ضایعات را می توان به کمک دستگاه بوجاری کنجد از بین برد. کار بوجاری کنجد در گذشته، به صورت دستی انجام می شد که این کار بسیار زمان بر بود و با دقت کافی انجام نمی شد. حال امروزه با ورود دستگاه بوجاری کنجد به صنعت بسته بندی کنجد، بوجاری کردن این دانه در زمان کوتاه و دقت بالایی انجام می شود.

اقسام دستگاه های بوجاری کنجد:
در کشور ما دستگاه های بوجاری کنجد، هم ایرانی و هم خارجی موجود می باشد که هر کدام از انواع آن با توجه به نیاز کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این مدل های دستگاه های تولید شده دستگاه بوجاری کنجد می تواند عمل بوجاری را برای سایر ریز دانه ها نیز انجام دهد.

همچنین دستگاه های بوجاری کنجد در انواع مختلفی تولید می شود که هرکدام از آن با فاکتورهایی مانند: تعداد الک ها، سایز، تعداد خروجی ها و ابعاد کلی دستگاه با یکدیگر متفاوت می شوند.دستگاه های بوجاری کنجد نیز با توجه به برق ورودی نیز به دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم می شود.

نحوه عملکرد دستگاه بوجاری کنجد خانگی
یکی از دستگاه های بوجاری کنجد که بسیار کاربردی است و در اکثر کارگاه های کوچک نیز وجود دارد، دستگاه های بوجاری کنجد خانگی می باشد. این نوع دستگاه بوجاری کنجد دارای عملکرد بسیار فوق العاده ای می باشد به طوری که این دستگاه از نظر عملکرد تفاوتی با دستگاه بوجاری صنعتی کجد، نداشته و دقت و کیفیت آن در حد انواع دستگاه های بزرگ و صنعتی است.

دستگاه بوجاری ریزدانه خانگی توانایی پاکسازی و تفکیک چندین کیلو کنجد در ساعت را دارد و این عمل را به کمک الک هایی که با زاویه خاصی بر روی یکدیگر نصب شده و در حال لرزش می باشند، انجام می دهد و سپس پس از طی کردن چند مرحله و عبور از چند نوع سایز الک، دانه ی کنجد خالص را جداسازی می کند.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا