فناوری اطلاعات

موسس علی‌بابا استاد دانشگاه توکیو شدجک ما، یکی از موسسان غول تجارت الکترونیکی چینی علی‌بابا، به عنوان استاد مدعو به کالج توکیوی دانشگاه توکیو پیوست.

به گزارش ایسنا، دانشگاه توکیو در بیانیه‌ای اعلام کرد جک ما در تولید غذا و کشاورزی پایدار، تحقیقاتی انجام خواهد داد. جک ما که ریاست سازمان بشردوستانه “جک ما فوندیشن” را هم برعهده دارد، تجربه غنی و دانش پیشگام خود در زمینه کارآفرینی، مدیریت شرکتی و نوآوری را با دانشجویان و دانشکده به اشتراک خواهد گذاشت.

علی بابا در موج سرکوب شرکتهای فناوری و اینترنتی، زیر ذره بین رگولاتورهای چینی قرار گرفت و مقامات چینی در سال ۲۰۲۰، مانع عرضه اولیه عمومی سهام گروه آنت شدند که شرکت مالی وابسته به علی بابا است.

تحولات مذکور پس از آن روی داد که جک ما در سخنانی در شانگهای، از رگولاتورها و سیستم مالی چین انتقاد کرد. جک ما در چند سال گذشته، دور از توجه عمومی ماند و  به سفرهای خارجی رفت اما سرانجام، به چین بازگشت.

دانشگاه توکیو اعلام کرد انتصاب جک ما، از دوشنبه آغاز شد و تا پایان اکتبر ادامه پیدا می‌کند.

کالج توکیو که در سال ۲۰۱۹ تاسیس شد، دانشگاه توکیو را به محققان و موسسات خارجی از جمله کالج دو فرانس مرتبط می‌کند. تحقیقات این موسسه بر موضوعاتی مانند انقلاب دیجیتالی، نگاه به ژاپن از داخل و خارج، علوم انسانی در سال ۲۰۵۰ و ارزش زندگی متمرکز است.

جک ما، گروه علی‌بابا را در دهه ۱۹۹۰ تاسیس کرد و زمانی، ثروتمندترین مرد چین بود.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، او در ژاپن به عنوان دوست ماسایوشی سون، موسس و مدیرعامل گروه سافت بانک، شناخته شده است.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا