تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

مهمترین نکات در خرید جاروبرقی


خرید جاروبرقی یک کالای لوکس و تزیینی نیست که پس از مدتی بتوانید آن را برای تنوع عوض کنید.

از سوی دیگر این دستگاه ارتباط مستقیم با میزان پاکیزگی خانه و محل زندگی‌تان و درنهایت، سلامت شما و بقیه اعضای خانواده دارد. برای اینکه بتوانید یک خرید خوب داشته باشید و با رضایت کامل این کار را انجام دهید، باید پیش از هر چیز نیازهای خودتان را به خوبی شناسایی کرده و شرایط خانه‌تان را بسنجید تا بتوانید یک خرید جاروبرقی مناسب داشته باشید. در ادامه این مقاله با عنوان راهنما خرید جاروبرقی همراه ما باشید.

توان مکش جاروبرقی

جاروبرقی‌ها قدرت موتور متفاوتی دارند که اغلب ما بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات میباشد. اغلب افراد تصور دارند که توان مکش جاروبرقی هم همان قدرت موتور جاروبرقی میباشد؛ ولی این تصور درستی نیست. توان مکش جاروبرقی یا AirWatt همیشه عددی کمتر از قدرت موتور میباشد و واحد آن همان وات است. جاروبرقی‌هایی که از نظر قدرت موتور یکسان میباشند شاید قدرت مکش متفاوتی داشته باشند. این مورد به شما کمک زیادی می کند تا بهترین جاروبرقی را خریداری کنید.

از جایی که برای اغلب مردم مهم‌ترین نکته در خرید جاروبرقی، توان مکش آن میباشد؛ پ‍س قطعا به این نکته توجه کنید و توان مکش جاروبرقی را در دفترچه آن پیدا کنید. مشخص است که هر چه‌قدر توان مکش جاروبرقی بیشتر باشد، جارو زدن راحت‌تر خواهد بود و منزل شما تمیزتر می شود. دقت کنید که در صورتی که در خرید حضوری، بخواهید قدرت مکش را تست کنید؛ نباید قدرت مکش را از طریق چسباندن دست خود به ورودی هوا نمی‌توانید تشخیص دهید. باید لوله‌های آن را کامل نصب فرمایید و از بخش پارویی که روی سطح قرار می‌گیرد، قدرت مکش را تست کنید.

وزن جاروبرقی

جاروبرقی‌ها اندازه‌های متفاوت و وزن‌های متفاوتی دارند. وزن جاروبرقی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که جابه‌جایی آن برای شما راحت باشد و به کمر و دست شما آسیب نزند.

اندازه جاروبرقی

جاروبرقی‌ها در دو مدل ایستاده (سطلی) و خوابیده موجود هستند. جاروبرقی‌های ایستاده فضای بیشتری را اشغال می‌کنند و برای مکان‌های با مساحت خیلی زیاد مناسب هستند، ولی جاروبرقی‌های خوابیده مدل‌های زیادی دارند و اکثرا فضای کوچکی را اشغال می‌کنند.

صدای جارو برقی

جاروبرقی یکی از پرصداترین وسایل خانه میباشد. بعضی از جاروبرقی‌ها صدای بلند و زیادی تولید می‌کنند اما جاروبرقی‌های جدید صدای بسیار آرامی دارند؛ ‍پس قبل از خرید به میزان صدایی که جاروبرقی تولید می‌کند توجه کنید. اگر صدای بلندی داشته باشد آرامش اعضای خانواده را برهم می‌زند و حتی نمی‌توانید در برخی از ساعت‌های شبانه‌روز از آن استفاده کنید. به‌ویژه در صورتی که در آپارتمان زندگی می‌کنید، به این نکته حتما دقت کنید. میزان صدای تولیدی هر جاروبرقی، با واحد DB در ویژگی های آن نوشته شده است. کم‌صداترین جاروبرقی‌ها، میزان صدای ۶۵ DB دارند.

لوازم و خدمات پس از فروش

در دسترس بودن لوازم و داشتن خدمات پس از فروش مناسب، نکته بسیار با اهمیتی برای خرید جاروبرقی میباشد که باید خیلی به آن دقت کنید. بسیاری از افراد تمایل دارند که حتما لوازم برقی خارجی بخرند ولی به این توجه داشته باشید که قطعات برندهای خارجی در ایران به سختی پیدا می‌شوند و شما را به دردسر می‌اندازند.

در صورتی که سوالات بیشتری در زمینه خرید تعمیرات جاروبرقی دارید می توانید به مراجعه به وب سایت آی پی امداد سوالات خود را از متخصصان این مجموعه بپرسید.

توجه: با کلیک بر روی عکس وارد بخش پرسش پاسخ در وبسایت آی پی امداد خواهید شد.

در انتها باید گفت لوازم برقی خانگی ایرانی نیز کیفیت مناسبی دارند و بسیاری از برندها و کارخانه‌های معتبر و قدیمی ایرانی جاروبرقی‌های زیادی تولید می نمایند.
منبع: https://www.savalankhabar.ir/214984برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat