تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

مقدمه ای از آموزش جاوا اسکریپت


جاوا اسکریپت توسط Brendan Eich (بنیان گذار شرکت موزیلا) در سال 1995 ساخته شد، به نام Netscape، که یک مرورگر محبوب در آن زمان محسوب میشد. این زبان در ابتدا لایو اسکریپت نامیده می شد و بعداً به جاوا اسکریپت تغییر نام یافت.

بسیاری از برنامه نویسان وجود دارند که فکر می کنند جاوا اسکریپت و جاوا یکسان هستند. اما در واقع، جاوا اسکریپت و جاوا بسیار بی ارتباط هستند. جاوا یک زبان برنامه نویسی بسیار پیچیده است در حالی که جاوا اسکریپت فقط یک زبان برنامه نویسی است. قواعد جاوا اسکریپت بیشتر تحت تاثیر زبان برنامه نویسی C قرار گرفته است.

جاوا اسکریپت یا به اختصار JS یک زبان برنامه نویسی پویا و کامل است که می تواند تعامل را به یک وب سایت اضافه کند. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی همه کاره و مبتدی پسند است.

شما با فراگرفتن آموزش جاوا اسکریپت و کسب تجربه بیشتر، قادر به ایجاد و توسعه بازی هایی با گرافیک دو بعدی و سه بعدی متحرک، برنامه های جامع مبتنی بر پایگاه داده و بسیاری موارد دیگر خواهید بود.

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی بسیار انعطاف پذیر و جمع و جور است. توسعه دهندگان تلاش کرده اند تا ابزار ها و کتابخانه های مختلفی را در بالای زبان اصلی جاوا اسکریپت نوشته و با کوشش فراوان قفل بسیاری از قابلیت ها را باز می کنند. مانند:

رابط های برنامه نویسی نرم افزار مرورگر (API) که در مرورگرهای وب تعبیه شده است، عملکرد هایی مانند ایجاد html پویا و تنظیم سبک های مختلف css را فراهم می کند، جمع آوری و دستکاری یک جریان ویدئویی از وبکم کاربر یا تولید گرافیک سه بعدی و نمونه های صوتی.

API های شخص ثالث که به توسعه دهندگان اجازه می دهد عملکرد را در سایت های سایر ارائه دهندگان محتوا مانند توییتر یا فیس بوک قرار دهند. چارچوب ها و کتابخانه های شخص ثالثی که می توانید برای سرعت بخشیدن به کار در ساخت سایت ها و برنامه ها، در html اعمال کنید. ارائه جزئیات تفاوت زبان اصلی جاوا اسکریپت با ابزار ذکر شده در بالا، خارج از محدوده این مقاله است.

آموزش جاوا اسکریپت برای دانشجویان یا متخصصانی که در زمینه توسعه صفحات وب کار می کنند، بسیار ضروری و مهم است. همچنین نیاز است تا جاوا اسکریپت را به طور پیشرفته و کامل بیاموزند. یادگیری جاوا اسکریپت تنها با خواندن میسر نمی شود و نیاز است تا ساعتی از روز را برای کد نویسی و تمرین اختصاص دهید. در ادامه برخی از مزایای اصلی یادگیری جاوا اسکریپت را توضیح می دهیم تا متوجه اهمیت آموزش جاوا اسکریپت شوید.

جاوا اسکریپت یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی وب در سراسر جهان است و همین امر آن را به یک گزینه عالی برنامه نویسی مبدل می کند. هنگامی که جاوا اسکریپت را یاد گرفتید، به شما کمک می کند تا با استفاده از چارچوب های مختلف مبتنی بر جاوا اسکریپت مانند jQuery ، JS و غیره، نرم افزار های front-end را مانند back-end به خوبی توسعه دهید.

جاوا اسکریپت در تمامی مرورگر های وب مدرن به راحتی نصب می شود. بنابراین برای آموزش جاوا اسکریپت نیازی به تنظیم محیط خاصی ندارید. به عنوان مثال موزیلا فایرفاکس، کروم، سافاری، اپرا و هر مرورگری که می شناسید از جاوا اسکریپت پشتیبانی می کند.

جاوا اسکریپت به شما کمک می کند تا وب سایت های بسیار زیبا، خلاقانه و سریع ایجاد کنید. شما می توانید وب سایت خود را با کنسولی مانند ظاهر و احساس توسعه دهید و بهترین تجربه کاربری گرافیکی را به کاربران خود ارائه دهید.

به کمک استفاده از جاوا اسکریپت، توسعه برنامه های تلفن همراه، توسعه برنامه های دسکتاپ و توسعه بازی ها گسترش یافته است. این امر فرصت های زیادی را به عنوان برنامه نویس جاوا اسکریپت برای شما ایجاد می کند. به دلیل تقاضای زیاد برای کسانی که جاوا اسکریپت کار می کنند، تعداد زیادی تقاضای شغلی و دستمزد بالایی وجود دارد. می توانید به سایت های مختلف شغلی بروید و ببینید که داشتن مهارت های جاوا اسکریپت در بازار کار چگونه به نظر می رسد.

نکته جالب در مورد جاوا اسکریپت این است که شما تعداد زیادی چارچوب و کتابخانه را که قبلا توسعه یافته اند را پیدا خواهید کرد که می توانند مستقیما در توسعه نرم افزار و یا وب سایت شما استفاده شوند تا وقت شما برای بازاریابی را کاهش دهند.

هزاران دلیل خوب برای یادگیری برنامه نویسی جاوا اسکریپت وجود دارد. اما یک چیز خیلی مهم، برای یادگیری هر زبان برنامه نویسی، نه تنها جاوا اسکریپت، آن است که فقط باید کد بزنید و کد بزنید تا زمانی که در این کار متخصص شوید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat