فناوری اطلاعات

مقابله با فروش کالاهای ممنوعه در خرده فروشی‌های آنلاینبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، به نظر می رسد خرده فروشان اینترنتی با سوالاتی درباره روش های برخورد با محصولات مرجوعی روبرو شده اند.

کمیته انرژی و بازرگانی مجلس آمریکا نامه ای به آمازون، ای بی، متا، والمارت و دیگر پرتال های خرید آنلاین ارسال و از آنها درباره تلاش هایشان جهت جلوگیری از فروش کالاهایی که برایشان فراخوان صادر شده و محصولات ممنوع در پلتفرم هایشان سوالاتی پرسیده اند. آنها به خصوص نگران تلاش بی نتیجه متا برای متوقف کردن فروش دو محصول مرجوعی مخصوص کودکان در فیس بوک هستند.

کمیسیون ایمنی محصول مصرف کنندگان آمریکا(CPSC) برای گهواره Rock ‘n Play شرکت فیشر پرایس در سال ۲۰۱۹ و تشک نوزادNewborn Lounger محصول شرکت باپی در سال ۲۰۲۱ میلادی فراخوان صادر کرد.

با این وجود سازمان مذکور ادعا می کند نرخ درخواست های حذف محصول (ماهانه به طور متوسط هزار قطعه) کاهش نیافته است و هیچ اقدامی برای ممنوعیت فروش انجام نشده است.

گهوارهRock ‘n Play با مرگ حدود ۱۰۰ نوزاد مرتبط بوده است. اعضای کنگره آمریکا نگران آن هستند که فروشگاه های آنلاین با انجام اقدامات اندک و ناکافی برای توقف فروش این محصولات، سلامت کودکان و تمام کاربران را به خطر بیندازند.

نمایندگان مجلس از تمام شرکت ها خواسته اند تا جزئیات تلاش هایشان برای توقف فروش کالاهای ممنوع یا شامل فراخوان از جمله حضور کارمندانی متعد و فعال در این زمینه را اعلام کنند.

سیاستمداران همچنین می خواهند بدانند شرکت ها در آینده چه اقداماتی انجام می دهند و آیا عدم قطعیتی درباره برخورد با این مشکلات وجود دارد یا خیر. در نامه از شرکت ها پرسیده شده آیا تمایل دارند برای یافتن راه حل مشکل با کمیته همکاری کنند یا خیر. شرکت ها موظف هستند تا ۳۱ آگوست به این نامه پاسخ دهند.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا