بدون دسته بندی

معرفی انواع بلبرینگ و برند های معتبر تولید کننده بلبرینگ ها


بلبرینگ ها نوعی مفصل صنعتی هستند که بر روی شافت های صنعتی بسته می شوند. بلبرینگ ها اغلب از جنس فولادی سخت با تنسایل مقاومتی بالا و سختی سطحی مناسبی تولید می شوند تا دارای حداکثر مقاومت در برابر سایش باشند. در داخل ساختمان تمامی بلبرینگ ها Ball bearing از ساچمه هایی استفاده شده است که بر روی قفسه یا کیج نگهدارنده قرار داشته و وضیفه تبدیل لغزش به غلطش را بر عهده دارند. دسته بندی بلبرینگ ها بر حسب نوع باری که تعلیق می کنند و بر حسب زاویه شافتی که بر روی آن اتصال پیدا می کنند می باشد. از این رو می توان بلبرینگ ها را در 2 دسته اصلی یعنی بلبرینگ های محوری و بلبرینگ های شعاعی قرار داد.
بلبرینگ محوری نوعی خاص از بلبرینگ می باشد که تنها یک زیر دسته یعنی بلبرینگ محوری کف گرد دارد حال آنکه با توجه به گستردگی انواع شافت های شعاعی 3 زیر دسته یعنی بلبرینگ کف گرد، خود تنظیم و تماس زاویه را می توان برای آن شامل شده.
برند های مختلفی در دنیا به تولید انواع بلبرینگ، رولبرینگ و یا تاقان که در مجموع به Bearing ها شهرت دارند می پردازند که در این میان برند هایی چون بلبرینگ آمریکایی تیمکن TIMKEN که با ابعاد اینچی تولید می شود، بلبرینگ FAG ، بلبرینگ های ژاپنی مانند NTN, NSK, NACHI , KOYO دارایی بیشترین میزان کاربری هستند.


برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat