وردپرس

مشاور املاک – سئو – انجمن های پشتیبانی وردپرس پارسی


مشاور املاک،شخصی می باشد که نماینده فروشنده یا خریدار می باشد.مشاوراملاک ممکن است خودش به تنهایی و مستقل نیز کار کند،اما اغلب مشاوران املاک تحت نظر یک مجموعه و در کنار یکدیگر کار می کنند و با عنوان دفتر مشاور املاک به افراد در زمینه خرید و فروش ملک خدمات ارائه می کنند.

مشاورین املاک دارای تقسیم بندی می باشند:

مشاوران فروشنده
مشاوران خریدار
مشاوران دوطرفه
کارگزاران معاملات

هر کدام از این ها خود دارای وظایف مشخصی می باشند.

مشاور املاک

مشاور املاک

اگر شخصی تصمیم به اجاره یا فروش ملک خود داشته باشد، برای انجام این کار،مشاوران فروشنده به کمک صاحب ملک میآیند. مشاوران خرید به کسانی که قصد خرید ملک را دارند کمک میکنند تا ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری کنند.
مشاوران دوطرفه افرادی هستند که هم به خریدار و هم فروشنده مشاوره میدهند.وظیفه یک مشاور املاک این است که با صداقت هر چه تمام به هر دو طرف معامله مشاوره و راهنمایی بدهد. دسته دیگر از مشاوران نماینده خریدار و فروشنده هستند.
کارگزاران معاملات هیچ تعهد محرمانهای با طرفین معامله ندارد. آنها به خریداران و فروشندگان بدون در نظر داشتن منافع هیچ کدام از طرفین کمک میکنند. این کمکها به صورت اسناد قانونی است که به شکل یک توافق نامه بین خریدار و فروشنده امضا میشود.

مشاور املاک

مشاور املاک

مشاور فروشنده

مشاور فروشنده فردی است که زمانی که یک فرد تصمیم به «اجاره یا فروش» ملک خود دارد، برای راهنمایی، مشاوره و بازاریابی ملک وی، به آن فرد کمک میکند.

مشاور خریدار

مشاور خریدار فردی است که به افرادی که قصد خرید ملکی را دارند، مشاوره میدهند تا آن فرد ملک مورد نظر خود را پیدا و خریداری کند.

مشاور املاک

مشاور املاک

مشاوران دوطرفه

مشاوران به هردوطرف چه خریدار چه فروشنده مشاوره میدهند.مشاوران املاک دوطرفه باید با تنظیم قرارداد درصورت مورد پسند واقع شدن ملک از هردوطرف معامله امضا بگیرد که هردوطرف معامله دارای قوانین ومقررات ومسئولیت هایی را شامل میشود.

 

کارگذاران معاملات چه کسانی هستند؟

مشاوران دوطرفه یا نماینده دوطرف معامله هستند انها به دوطرف معامله بدون درنظر گرفتن منفعت از به نتیجه رسیدن معامله به خریداروفروشنده کمک میکندوبا تنظیم توافق نامه ای بین آن ها به عنوان اسناد معامله به امضا دوطرف میرساند.

اصلی ترین وظایف مشاور املاک، بررسی مورد معامله :

از وظایف مهم مشاور املاک بررسی کند که ملک سند رسمی مالکیت دارد. سند مالکیت صحیح و فقد هرگونه قلم خوردگی باشد. در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک باید توضیحات سند مالکیت بررسی و دقت شود که در صورت توضیح مهر و امضا داشته باشد.
تخصصهای مورد نیاز در کار املاک

مشاور املاک درارومیه

اغلب افراد تصور میکنند برای ورود به این حرفه نیاز به هیچگونه مهارت و تخصصی نیست. هر چند این نگاه غلط است، اما حرفه املاک از این بابت دارای مزایایی است.
اگر مهارتهای لازم برای ورود به کسب و کار را به مهارتهای نرم و مهارتهای سخت تقسیمبندی کنیم، میتوان گفت به مهارتهای نرم برای کار املاک بیش از مهارتهای سخت نیاز داریم. در واقع برای موفقیت در این حرفه، به شدت به مهارتهای نرم محتاج هستیم.
برای توضیح بیشتر مهارتهای نرم و سخت باید بگوییم، مهارتهایی مثل توانایی حل مسائل ریاضی، مکانیکی، برنامهنویسی کامپیوتر و امثالهم مهارتهای سخت و مهارتهایی مثل ارتباطات، کار گروهی و امثالهم مهارتهای نرم هستند.

اما چه مهارتهای سختی برای کار املاک ضروری است؟

مهارتهای سختی که برای کار املاک ضروری است را میتوان به دو دسته زیر تقسیم کرد:
مهارت و دانشهای حقوقی
مهارتها و دانشهای کسب و کاری

وظایف مشاوراملاک:

تنظیم فهرستی از موارد در دست برای ارائه به مشتریان
مقایسه شرایط املاک با یکدیگر و دسته بندی آن ها از نظر قیمت و موقعیت
مشاوره وهمکاری با فروشنده یا اجاره دهنده برای قیمت گذاری و بررسی شرایط معامله
تهیه عکس های مناسب برای اگهی و تبلیغات ملک
راهنمایی فروشندگان برای رفع معایب ملک یا مشکلات احتمالی
مشاوره و کمک به خریدار یا اجاره گیرنده برای پیدا کردن ملک یا خانه دلخواه و مطابق با بودجه مشتریان
بررسی صحیح جزئیات یک ملک
قرار دادن ملک مورد نظر در فهرست قابل ارائه یا بصورت آنلاین در وب سایت ها
بازاریابی و تبلیغات بصورت حضوری یا اینترنتی
هماهنگی با صاحبان ملک و همراهی مشتریان برای بازدید
مذاکره و مشاوره برای قیمت نهایی با خریداران و فروشنده ها و ثبت مبلغ نهایی
تنظیم شرایط قرارداد
برقراری جلسه قرارداد و تنظیم قرارداد
انتقال بخشی از مبلغ از خریداران به فروشنده ها به عنوان بیعانه
برداشتن ملک فروش رفته از فهرست ارائه شده
انتشار مطالب و بروزرسانی سایت املاک
این ها فقط بخشی از وظایف یک مشاور املاک برای فروش یا اجاره رفتن یک ملک است.

معایب شغل مشاور املاک

باید نسبت به آموزش مشاورین املاک اقدام کرده و در خرید و فروش و معاملاتی که بر عهده شماست، با موفقیت عمل کنید.
برای موفقیت در این شغل باید در این مسیر سرمایه گذاری کنید و وقت و پول و تلاش خود را صرف آن کنید.
باید با روش های بازاریابی آشنا باشید و کسب و کار خود را بشناسید، مشتریان خود را درک کنید و کار خود را به درستی مدیریت کنید.
ممکن است آخر هفته و زمانی که مشغول استراحت هستید، یک مشتری با شما تماس بگیرد و مجبور شوید وقت خود را برای پرداختن به کار او خالی کنید!
درآمد شما در ماه های مختلف سال متفاوت است و ممکن است بر اساس شرایط جامعه و بازار مسکن، دوره ای پیش بیاید که کمترین معامله را داشته باشید.
کار مشاور املاک، کاری پراسترس است و ممکن است در این مسیر با نارضایتی مشتریان خود رو به رو شوید.

مزایای شغل مشاور املاک

از هر قشر و که باشید میتوانید وارد این شغل شوید و آن را امتحان کنید!
میتوانید در این زمینه مدرک بگیرید و در کمتر از یک ماه کار خود را شروع کنید.
درآمد یک مشاور املاک معمولا خیلی خوب است! با افزایش ساعت کاری، این میزان رشد زیادی نیز خواهد داشت.
میتوانید در زمان های آزاد خود برای این کار وقت بگذارید و حتی به صورت پاره وقت کار کنید.
مدیر کسب و کار خود هستید و کنترل کارتان در دست خودتان است و تصمیم گیرنده نهایی شمایید!
در نهایت و با انجام هر معامله حس خوب و مثبتی خواهید گرفت و برای معاملات بعدی سرشار از انرژی خواهید شد.
مردم شما را به چشم متخصصی که با مدیریت معقولانه خود برای خرید مسکن آن ها را راهنمایی کرده میشناسند.

احراز هویت طرفین معامله

منظور از احراز هویت طرفین بررسی مدارک شناسایی آنها و اطمینان از صحت آن می باشد. در برخی موارد شاهد حضور افرادی در بازار هستیم که با قصد کلاهبرداری وارد عمل می شوند. لذا در زمان انجام معاملات ملکی بررسی مدارک هویتی افراد به عهده مشاور املاک بوده و بایستی آنها را به دقت بررسی کند. مدارک مورد نیاز برای احراز هویت افراد معمولا شناسنامه و کارت ملی آنها می باشد اما در صورت عدم اطمینان می توانید مدارک بیشتری را نیز درخواست کنید.

خرید و فروش املاک در ارومیه

در برخی موارد نیز افراد ممکن است سن قانونی آنها برای انجام معاملات مناسب نباشد که در این صورت می بایست با یکی دیگر از افراد خانواده مراجعه کند. در این موارد معمولا قیم نامه مورد بررسی قرار میگرد و زمان سن قانونی فرد مالک. باید توجه داشته باشید که در این موارد از نظر مسائل حقوقی اطلاعات کافی را بدست آورده و سپس نسبت به هر گونه اقدامی تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال اگر فرد صغیر در زمان تنظیم سند به سن قانونی رسیده باشد می بایست مبالغ تعیین شده به مالک تحویل داده شود و نباید به ولی و قیم او پرداخت شود.
در برخی از معاملات ملکی افرادی به عنوان وکیل طرفین قرارداد مراجعه میکنند که در این زمان می بایست مدارک فرد و همچنین وکالت نامه وی نیز مورد بررسی قرار گیرد تا از صحت وکالت فرد اطمینان حاصل شود.

خواندن ذهن مشتری

امروزه با توجه به دسترسی همه به اینترنت و وجود پلتفرم‌های هوشمند جستجوی ملک، آگاهی عمومی در مورد املاک، معاملات ملکی و قیمت‌ها، بیشتر شده است. یعنی طرفین معامله چشم و گوش بسته نیستند و مشاور املاک برای قانع کردن آن‌ها باید اطلاعات کافی و دقیق داشته باشد. به عبارت دیگر باید بداند در ذهن طرفین چه می‌گذرد و می‌باید جوابی برای همه ابهامات و سوالات آن‌ها داشته باشد.

صداقت

از مهم‌ترین مشخصه‌های مشاور املاک این است که باید در کار خود صداقت داشته باشد. وقتی برای سوالی پاسخی ندارد، وانمود نکند که جواب آن را می‌داند، در حرفه مشاوره املاک، بهترین سرمایه، خوش نامی است. یک مشاور املاک خوب، به مشتری دروغ نمی‌گوید. در عوض سعی می‌کند پاسخ صحیح را پیدا کرده و اقدام لازم را انجام می‌دهد.

یک مشاور املاک موفق برای جذب مشتری، علاوه بر دارا بودن مهارت‌های سنتی باید خود را به روز و آگاه نگه دارد و دانش خود را در حوزه املاک گسترش دهد. به طور مثال:

مشاوره به مشتریان در مورد شرایط بازار و قیمت‌گذاری
مشاوره به خریداران و فروشندگان برای فروش ملک یا انتخاب یک خانه مناسب
راهنمایی طرفین معامله با مستندات متعارف و بازار و قانع کردن آن‌ها
آگاهی از وضعیت املاک و آگهی‌ها در منطقه موردنظر خود و توانایی تحلیل و پیش‌بینی تغییرات
آگاهی از قوانین و تبصره‌های ملکی و حقوقی

گسترش دایره اطلاعات عمومی

یک مشاور ورزیده در زمان ارائه مشاوره تنها یک راه‌حل پیشنهاد نمی‌کند، در واقع دست مشاور باید مملو از راه‌حل‌های گوناگون باشد. به عنوان مثال سبد ملکی که به مشتری پیشنهاد می‌کند باید شامل املاک گوناگون در رنج قیمت اعلام شده باشد. این مساله باعث اطمینان مشتری به اشراف اطلاعاتی مشاور می‌شود.منبع: وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا