فناوری اطلاعات

مسئول سابق دانش‌ بنیان‌ها رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی شدبه گزارش خبرنگار مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت عصر امروز در برنامه خبری تغییرات جدید کابینه دولت را اعلام کرد.

وی با اعلام خبر تغییر ریاست صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: دکتر محمد صادق خیاطیان به عنوان مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی جایگزین دکتر علی وحدت خواهد شد.

محمدصادق خیاطیان پیش از این رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در دولت سیزدهم بود.

وی قبل از مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری به عنوان رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عضو هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت می‌کرد.

محمدصادق خیاطیان مدرک دکترای مدیریت تکنولوژی اش را در سال ۱۳۹۴ از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرده است. وی عضو هیئت علمی و استادیار پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است.

خیاطیان مدتی سرپرستی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی را نیز برعهده داشت.

به گزارش مهر، هیأت وزیران در جلسه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ بنا به پیشنهاد شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و پس از تأیید شورای نگهبان و به استناد تبصره (۳) مادّه (۵) قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری سازی نوآوری‌ها و اختراعات اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی را تصویب کرد.

صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات متنوعی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان تدارک دیده است که از تسهیلات تا ضمانت‌نامه، سرمایه‌گذاری و خدمات بلاعوض توانمندسازی را در بر می‌گیرد.

رئیس هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و نایب رئیس هیئت امنا دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی فناوری رئیس جمهور است.

وزرای دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی عضو هیئت امنا هستند.

چهار نفر از اعضای کمیسیون‌های آموزش تحقیقات و فناوری، صنایع و معاون، اقتصاد و کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر هیأت امنا هستند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا