تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

مزایای فروش کالا و خدمات به صورت آنلاین


خرید اینترنتی علاوه بر اینکه به نفع خریدار است برای فروشندگان نیز سود زیادی دارد. برای آنکه فروشگاه اینترنتی داشته باشید در قدم اول لازم است یک سایت اینترنتی راه اندازی نمایید می توانید برای این کار به شرکت طراحی سایت دارکوب مراجعه نمایید تا طراح ها و برنامه نویسان ما برای شما سایت فروشگاهی حرفه ای طراحی نمایند. در ابتدا باید بودجه ای صرف تبلیغات و بالا آمدن سایت در موتورهای جست و جو در نظر گرفته شود. هر چه قدر قوی تر عمل کنید بدون شک مشتریان بیشتری خواهید داشت.

مهمترین نکته برای موفقیت سایت های فروشگاهی داشتن استراتژی بازاریابی است. وقتی سایت فروشگاهی شما حرفه ای و با ترافیک بالا باشد مزایای زیر را برایتان ایجاد می کند:

فروش محصولات بدون واسطه
کاهش هزینه های ناشی از اجاره و رهن مغازه، یکی از مهمترین مزایای فروش محصول به صورت آنلاین است. صاحبان فروشگاه آنلاین فقط باید به صورت سالیانه هزینه های هاست و دامنه را پرداخت نمایید که هزینه های آنها بسیار کمتر از اجاره و رهن مغازه است.

جذب مشتری بیشتر با استفاده از ترفند های بازاریابی
گسترش عرصه کاری؛ بطور مثال یک مغازه در تهران کمتر پیش می آید بتواند برای شهرهای دیگر فروش داشته باشد . اما کاربران سایت های فروشگاهی می توانند از هر شهر و کشوری باشند و در صورت خرید کالا، فروشنده آن را با روش های مختلف ارسال نماید.

گسترش ویترین مغازه؛ مغازه هایی که در سطح شهر وجود دارند اغلب کوچک هستند و نمی توانند تنوع محصول داشته باشند و اغلب آنها موجودی کمی از محصول دارند. این امر باعث می شود فروشندگان همیشه نگران موجودی کالاهایشان باشند و هزینه های زیادی را بابت حمل و نقل موجود کردن کالا پرداخت نمایند.

عدم محدودیت زمانی؛ همه فروشگاه های آنلاین در تمام مدت شبانه روز خدمات به کاربران می دهند و خریدار می تواند در هر ساعت از شبانه روز خرید کند اما مغازه های سطح شهر فقط تا ساعتی باز هستند پس صاحب فروشگاه اینترنتی می تواند در هر ساعتی فروش داشته باشد.

زمان کافی برای ارائه محصولات به خریدار ؛ بسیاری از مواقع پیش آمده که با مراجعه به مغازه ای با اتمام موجودی کالای مورد نظرمان روبه رو شده ایم و مجبور می شویم از محلی دیگر یا در زمانی دیگر کالای مذکور را تهیه کنیم . این اتفاق در اغلب فروشگاه های اینترنتی به وقوع نمی پیوندد . در صورت عدم موجودی کالا، خریدار می تواند ثبت سفارش کند و فروشنده به سرعت آن را تهیه و ارسال کند .

تنوع فروش ؛ این روز ها در اغلب فروشگاه های آنلاین تنوع محصولات دیده می شود . صاحب فروشگاه اینترنتی می تواند هر محصولی را در فروشگاه خود به فروش برساند . در حالی که در مغازه های سطح شهر تنوع محصولات به دلیل کمبود فضا بسیار کم است . البته در فروشگاه های بزرگ تنوع محصولات وجود دارد اما پیدا کردن کالایی خاص کمی سخت است . در فروشگاه اینترنتی ، فروشنده مجبور به فروش نوع خاصی از کالا نیست می تواند هر محصولی را بفروش برساند . سایت های فروشگاهی می توانند محصولات خود را متنوع و دسته بندی نمایند . بسیاری از فروشگاه های اینترنتی این روز ها اغلب محصولات خوراکی ، دیجیتالی ، لوازم خانگی و … با هم به فروش می رسانند و آنها را با دسته بندی اصولی به مشتری ارائه می دهند.

جلوگیری از مشکلات فروش با پرداخت آنلاین ؛ پرداخت هزینه خرید کالا در فروشگاه های اینترنتی اغلب به صورت آنلاین می باشد و مشتری تا وقتی هزینه خرید را پرداخت نکند نمی تواند کالا را تحویل بگیرد .این کار از بسیار از مشکلات فروش جلوگیری می کند مشکلاتی مانند نسیه ، اصرار مشتری به تخفیف ، کلاهبرداری های پرداختی و … . البته در برخی از فروشگاه ها پرداخت در محل مشتری نیز وجود دارد اما مشتری می داند قیمت کالا ، قیمت نهایی است و باید پرداخت نماید .

جلوگیری از سرقت کالا ؛ این روز ها دغدغه بسیاری از فروشندگان سرقت کالاهای مغازه توسط برخی از افراد سودجو می باشد به همین دلیل انواع دوربین های مدار بسته و مخفی و سنسور خروج کالا و … را در مغازه خود فراهم نموده اند تا سرقت کالا کاهش یابد . همین تجهیزات و سرویس دوره ای آنها هزینه های بسیاری برای صاحبان مغازه ها دارد . همچنین با این تدابیر باز هم برخی از سارقان از ترفند های دیگر استفاده می کنند . این در حالی است که در فروشگاه های اینترنتی چیزی به نام سرقت کالا وجود ندارد .

همکاری با فروشگاه های دیگر ؛ در فروشگاه های آنلاین ، فروشنده می تواند از فروشندگان دیگر نیز کمک بگیرد و آنها با عقد قرار دادی محصولات خود را در فروشگاه مجازی به فروش برسانند . این کار چند مزیت برای هر دو فروشنده دارد ؛ صاحب فروشگاه مجازی در سود فروش شریک می شود ، اگر فروشگاه مورد نظر برند باشد به اعتبار فروشگاه آنلاین می افزاید همچنین برای فروشنده نیز بستری فراهم می شود که محصولات خود را عرضه کند .برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat