بدون دسته بندی

مدل های مناسب در سبک های مختلف پرده


مدل های مناسب پرده برای سبک کلاسیک:
طرح های پرده بخش عمده ای از هر پروژه دکوراسیون داخلی را تشکیل می دهند. آن ها می توانند ظاهر هر اتاق را از سنتی به معاصر یا برعکس تغییر دهند. برای پرده هایی که می خواهید سبک کلاسیک را القا کنند، از پارچه های زیبا و گران قیمت، عمدتاً ابریشم، مخمل یا ساتن استفاده کنید. اگر می خواهید اتاق نشیمن احساسی پر جنب و جوش و هیجان انگیز داشته باشد، می توانید پرده هایی را به همراه والان در نظر بگیرید. پرده های کلاسیک گل دوزی شده و یا طرح دار نیز عالی به نظر می رسند.

سبک کلاسیک شهری با پرده هایی با رنگ خنثی قابل دستیابی است. پرده های رومی ساخته شده از پارچه ساده که با بند بسته شده اند نیز می توانند به عنوان پرده های کلاسیک طبقه بندی شوند.

به عنوان یک قاعده، پرده های کلاسیک به شکلی آویزان می شوند که چین ها را تشکیل می دهند. تعداد و حجم این چین ها بستگی به بافت پارچه دارد. با این حال، هر چه بیشتر بهتر.

مدل مناسب پرده برای سبک پروونس:
پروونس یک سبک داخلی فرانسوی است که در آغاز قرن نوزدهم به وجود آمد. اصلی ترین ویژگی منحصر به فرد سبک Provence ، ترکیب رنگ های روشن و محو است. پرده های سبک Provence لزوماً نیازی به برآورده کردن هرگونه الزامات ندارند و بنابراین با این طراحی می توانید هر پرده ای را که دوست دارید انتخاب کنید.
برای زیبایی اتاق، می توانید پرده ها را با ورق های پلیسه دار و پرده های غلتکی تکمیل کنید. برای اصالت، پرده را می توان با تزئینات روشن تر، تارها، کمان ها، حاشیه ها و سایر عناصر تزئینی تزئین کرد. اصولاً پرده های اتاق های نشیمن پروونس از پارچه های طبیعی از جمله کتان، پنبه و … دوخته می شوند.

پرده های مناسب سبک شرقی – افسانه را احساس کنید:
سبک شرقی بصری به اتاق یک رنگ جادویی و رمز و راز فوق العاده می بخشد. سبک هایی که در حال حاضر محبوب هستند عبارتند از:

سبک عربی:
عمدتاً با سایه ها، الگوی ها و رنگ های متضاد مشخص می شود. پرده های سبک عربی عمدتاً از زربافت، مخمل، ابریشم و گلدار دوخته می شوند. آن ها یک پالت رنگی غنی دارند که شامل رنگ های طلایی، آبی و شفاف می شود. بافت پارچه می تواند به صورت تک رنگ یا زینتی باشد. همچنین می توانید عناصر اضافی مانند ریزه های طلایی، بند، حاشیه ها و بدلیجات را نیز در آن گنجانید.

سبک ژاپنی:
ساده ترین گزینه برای تزئین با پرده در نظر گرفته می شود. پرده های سبک ژاپنی در اصل بوم باریک هستند که در شباهت پرده های عمودی بر روی دو بند موازی کشیده شده اند. با توجه به سادگی سبک، پرده های سبک ژاپنی در سراسر جهان بسیار رایج است.

سبک چینی:
پرده های سبک چینی کم و بیش پرده هایی به سبک مینیمالیسم هستند. به طور معمول پرده های سبک چینی پرده هایی به شکل پارچه برش داده شده به اندازه دقیق پنجره هستند. این پرده ها در اتاق نشیمن بسیار شیک و جذاب به نظر می رسند. پارچه آنها می تواند از هر رنگ و معمولاً با الگوهای دلخواه باشد. بیشتر اوقات ، آن ها به صورت شفاف و بدون زواید دوخته می شوند.

پرده های مناسب سبک وینتیج:
این سبک جذاب، سبک هایی از دوره های مختلف تاریخی را با هم ترکیب کرده و در دوران مدرن بسیار محبوب است. اگر مشتاق هستید که این سبک را بهتر درک کنید بیاد داشته باشید که در زمان های قدیم، خانه ها بیشتر با پرده های شاداب و رنگارنگ تزئین می شدند. امروزه از این پرده ها می توان در خانه معمولی نیز استفاده کرد و اکثراً به صورت سفارشی در دسترس هستند.

پرده های سبک وینتیج، مطابق الگوهای قدیمی ساخته می شوند، که از عکس ها و نقاشی های قدیمی ساخته شده اند. پارچه برای دوخت باید به راحتی کشیده شود. اطلس، زربافت، مخمل خواب دار، پارچه های بافت دار و … برای این کار کاملاً مناسب هستند. در بسیاری از موارد، این پرده ها با نوارهای تزئینی یا حاشیه های فلزی و منگوله ها تزئین می شوند.

باید بدانید که برای پرده های سبک وینتیج، از رنگ های بیش از حد روشن خودداری کنید. آبی، سبز و سفید نیز برای پرده های وینتیج توصیه نمی شود. در عوض، این پرده ها به بهترین وجه از جنس طلای و طلایی به نظر می رسد. الگوهای روی پرده ها می توانند به شدت متفاوت باشند، از مونوگرام ها و الگوهای کوچک گل گرفته تا تزئینات و الگوهای ژاکارد.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 4 =

دکمه بازگشت به بالا