فناوری اطلاعات

مایکروسافت فروش فناوری خوانش احساسات را متوقف کردبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این اقدامات نشان ده تلاش های تهیه کنندگان سرویس های ابر رایانشی برای کنترل فناوری های حساس در برهه ای است که گذاران در اروپا و آمریکا همچنان به بررسی محدودیت های قانونی جامع ادامه می دهند.

از ماه گذشته مشغول بررسی آن است که آیا سیستم های شیی احساسات پایه علمی دارند یا خیر. سارا برد یکی از مدیران محصول در واحد Azure مایکروسافت در ی وبلاگی نوشت: این تلاش ها سوالات مهمی در خصوص ، فقدان آگاهی درباره تعریف احساسات و همچنین ناتوانی در کلیت بخشیدن به رابطه میان حالات صورت و احساسات در موارد استفاده، مناطق و جمعیت های مختلف به وجود آورده است.

مشتریان فعلی مایکروسافت تا یک سال دیگر به ابزارهای هوش مصنوعی دسترسی خواهند داشت که احساسات، جنسیت، سن، لبخند، موهای صورت، مو و آرایش افراد را بررسی می کنند. پس از این مهلت دسترسی این به ابزارهای مذکور قطع خواهد شد. همچنین مایکروسافت اعلام کرد مشتریان اکنون باید برای استفاده از سرویس شناسایی چهره اجازه دریافت کنند.

شرکت از کاربرانش خواسته استفاده از فناوری ها در موارد که قانون را نقض می کند مانند شناسایی افراد زیر سن قانونی اجتناب کنند، اما به طور واضح کاربردهای ممنوعه را اعلام نکرد.

سال گذشته سرویس ابر یابی مشابهی انجام داد. گوگل ردیابی ۱۳ احساس خاص را در ابزارهای خوانش احساسات مسدود کرد و ۴ احساس دیگر مانند خوشحالی یا تاسف را نیز تحت بررسی قرار داد. پس از آن شرکت مذکور روی سیستمی جدیدیتمرکز کرد که حرکاتی مانند اخم کردن و خندیدن را بدون ایجاد ارتباط آنها با احساسات توضیح می داد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا