فناوری اطلاعات

مایکروسافت فروش فناوری تشخیص احساسات را متوقف کرد
این اقدامات من کننده تلاش‌های فراهم کنندگان برای کنترل فناوریهای حساس، همزمان با تلاش گذاران اروپایی و آمریکایی برای اعمال محدودیتهای قانونی جامع هستند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، از سال میلادی گذشته، در حال بررسی این است که آیا سیستمهای تشخیص احساسات در علم ریشه دارند.

سارا بِرد، مدیر محصول گروه اصلی در واحد هوش مصونوعی آزور مایکروسافت در یک وبلاگ اعلام کرد: این تلاشها سوالات مهمی را در خصوص حریم خصوصی و عدم توافق نظر بر سر یک تعریف از احساسات و ناتوانی برای تعمیم ارتباط بین حالات چهره و وضعیت احساسی در موارد مورد استفاده، مناطق و گروه‌هایی به وجود آورد.

مشتریان فعلی مایکروسافت پیش از این که دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی که کار آنها تفکیک احساسات، جنسیت، سن، لبخند، موی صورت، مو و آرایش است را از دست بد، یک سال زمان خواهند داشت.

سرویس کلود سال میلادی گذشته یابی مشابهی را انجام داد و ۱۳ احساسات برنامه ریزی شده را از ابزار خود برای خواندن احساسات، حذف کرد و چهار احساس دیگر مانند خوشحالی و اندوه را تحت بازبینی قرار داد. گوگل کلود سرگرم ارزیابی سیستم جدیدی است که حرکاتی مانند اخم کردن و لبخند زدن را بدون نیاز به مرتبط کردن آنها به یک احساس، توصیف می‌کند.

مایکروسافت اعلام کرد مشتریان اکنون باید برای استفاده از سرویسهای تشخیص چهره این شرکت که به افراد امکان می دهد وارد وب سایتها شوند یا قفل در را با اسکن چهره باز کنند، تایید دریافت کنند.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت از مشتریانش خواست از مواردی که را نقض می‌کنند یا عملکرد فناوری دچار مشکل می‌شود مانند شیی خردسالان، اجتناب کنند اما به طور روشن این موارد استفاده را ممنوع نکرد.منبع:ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا