تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

قیمت کنجد


اهمیت و ارزش غذایی کنجد بر کسی پوشیده نیست. پزشکان و محققان بسیاری فواید کنجد را در این سال‌ها ثابت کرده‌اند و شاید برایتان جالب باشد که بدانید خواص کنجد در طب سنتی نیز اهمیت بسیاری دارد و بسیاری از افراد برای درمان برخی از بیماری‌ها از کنجد خام یا بو داده استفاده می‌کنند.اما مسئله‌ای که ممکن است برایتان سؤال شود، قیمت کنجد است. در واقع در اوضاع اقتصادی کنونی، قیمت کنجد متغیر خواهد بود. اما ما در این مقاله سعی کردیم قیمت کنجد در مهرماه سال ۱۳۹۹ را برای شما تهیه کنیم تا خرید ساده‌تری را تجربه کنید و در مقایسه قیمت‌ها با یکدیگر، کنجد اعلاء، باکیفیت و با قیمت مناسب تهیه نمایید.

قیمت کنجد در سال ۱۳۹۹

در سال ۱۳۹۹ با نوسانات نرخ ارز و محصولات بسیاری در بازار روبه‌رو بودیم. از این جهت قیمت ثابتی برای هیچ محصولی، حتی خرید کنجد نمی‌تواند ارائه کرد. در واقع مسائل بسیاری همچون واردات، تولید در ایران، محل فروش، نرخ ارز، تاریخ تولید، برنده سازنده کنجد، نوع کنجد، کیفیت کنجد، رنگ کنجد و مسائل بی‌شمار دیگری در قیمت خرید کنجد در سال ۱۳۹۹ تأثیر مستقیم می‌گذارد.اما اگر می‌خواهید تا به امروز، یعنی مهرماه سال ۱۳۹۹ قیمت به‌روز انواع کنجد را بدانید توصیه می‌کنیم به لیست قیمت‌های زیر توجه کنید:
  • قیمت کنجد خام: هر ۲۵۰ گرم ۱۵۰۰۰ تومان به بالا و در برخی از مناطق و فروشگاه‌ها از ۲۰۰۰۰ تومان به بالا به فروش می‌رسد.
  • قیمت هر یک کیلو کنجد خام ۵۶۰۰۰ تومان به بالا است که در برخی از مناطق و فروشگاه‌ها از ۸۸۰۰۰ تومان به بالا به فروش می‌رسد که نوسان قیمت کنجد به کیفیت و عوامل بسیاری بستگی دارد.
  • قیمت کنجد بو داده: هر ۲۵۰ گرم ۲۰۰۰۰ تومان به بالا است که در برخی از فروشگاه‌ها و برندها از ۳۰۰۰۰ تومان به بالا آغاز می‌شود.
  • قیمت هر یک کیلو کنجد بو داده از ۸۰۰۰۰ تومان به بالا به فروش می‌رسد.
  • قیمت کنجد طلایی: هر ۲۵۰ گرم ۲۰۰۰۰ تومان است.
  • قیمت هر کیلو کنجد طلایی از ۸۰۰۰۰ تومان به بالا است. (قیمت متغیر خواهد بود.)
  • قیمت کنجد سیاه: هر ۱۰۰ گرم ۱۴۰۰۰ تومان به بالا است.
  • قیمت هر کیلو کنجد سیاه ۶۰۰۰۰ تومان به بالا است و در برخی از مناطق و فروشگاه از ۸۰۰۰۰ تومان به بالا به فروش می‌رسد.

از قیمت کنجد خام بیشتر بدانید!

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که قیمت دقیقی نمی‌توان برای خرید کنجد تعیین کرد، چرا که به دلیل نوسانات اقتصادی، قیمت کنجد خام نیز متغیر خواهد بود. اما طبق آخرین قیمت کنجد در سال ۱۳۹۹، هر ۲۵۰ گرم کنجد خام از ۲۰ هزار تومان به بالا قیمت دارد. همچنین هر ۵۰۰ گرم کنجد خام از ۴۰ هزار تومان به بالا متغیر است.

قیمت کنجد خام در بازار

قیمت کنجد خام در بازار با قیمت کنجد در فروشگاه‌های آنلاین چندان تفاوتی ندارد. با این حال آخرین قیمت کنجد خام در بازار در سال ۱۳۹۹ تا به روز یعنی مهرماه سال ۱۳۹۹، هر ۲۵۰ گرم، ۱۵ هزار تومان به بالا است. با این حال لازم به ذکر است که این قیمت نیز تغییر خواهد کرد.

قیمت هر کیلو کنجد

قیمت هر کیلو کنجد در بازار، فروشگاه‌های آنلاین و خشکبار فروشی‌ها متفاوت است. در واقع این مسئله به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای مثال منطقه و محل فروش، نوسانات قیمت، قیمت ارز، نوع کنجد، کشور سازنده کنجد، میزان مرغوب بودن کنجد، تازگی کنجد و… از جمله عواملی هستند که در قیمت هر کیلو کنجد خام تأثیر دارند.اما تا به امروز، یعنی مهرماه ماه سال ۱۳۹۹، قیمت هر کیلو کنجد خام از ۵۶۰۰۰ تومان به بالا خواهد بود. البته در برخی از فروشگاه‌ها و برندها، به دلایل مختلف همچون کیفیت کنجد، قیمت یک کیلو کنجد خام از ۸۸ هزار تومان به بالا آغاز می‌شود.

قیمت کنجد به‌روز

در صورتی که می‌خواهید خرید کنجد به‌صرفه‌ای را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم قیمت کنجد خام را در سایت‌های مختلف بررسی و مقایسه کنید. با این حال بررسی قیمت کنجد خام کافی نخواهد بود. چرا که برند کنجد، تازگی، کشور سازنده، خالص بودن کنجد، رنگ کنجد و مسائل دیگر در قیمت کنجد تأثیر مستقیم می‌گذارند.

افزایش قیمت کنجد

متأسفانه در سال‌های اخیر با نوسانات اقتصادی در کشور مواجه بودیم که این نوسانات در قیمت محصولات غذایی نیز تأثیر مستقیم داشته است. از این جهت افزایش قیمت کنجد بسیار عادی می‌باشد. برخی از برندها، کنجد وارداتی به فروش می‌رسانند و مسلماً قیمت و نوسانات بازار ارز، روی قیمت کنجد خام نیز تأثیر می‌گذارند.با این حال برخی از شرکت‌ها فروش کنجد را با قیمت منصفانه‌ای به مشتریان عرضه می‌کنند. از این جهت به نظر می‌رسد قیمت کنجد ایرانی، تغییرات و نوسان کمتری نسبت به کنجد خارجی داشته باشد. همچنین برخی از شرکت‌های سازنده یا برند فروش کنجد، قیمت خرید کنجد را بدون افزایش قیمت ارز به فروش می‌رسانند.

قیمت کنجد بو داده

طبق آخرین آمار، قیمت کنجد بو داده به دلیل نوع تولید، کمی بیشتر از قیمت کنجد خام است. در این صورت در تاریخ مهرماه سال ۱۳۹۹، قیمت هر ۲۵۰ گرم کنجد بو داده از ۲۰ هزار تومان به بالا است.البته قیمت برخی از فروشگاه‌ها و برندهای معروف تولید و فروش کنجد از ۳۰ هزار تومان آغاز می‌شود. با این حال بهتر است بدانید که قیمت کنجد بو داده به کیفیت و عوامل بسیار دیگری بستگی دارد.

قیمت کنجد طلایی

معمولاً قیمت کنجد طلایی چندان تفاوتی با قیمت کنجد بو داده ندارد. از این جهت در تاریخ مهرماه سال ۱۳۹۹، شما می‌توانید خرید کنجد طلایی را از ۲۰ هزار تومان به بالا تجربه کنید. بنابراین قیمت هر یک کیلو کنجد طلایی مساوی با ۶۰ هزار تومان به بالا خواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت کنجد طلایی بالاتر یا پایین‌تر نیز در بازار وجود خواهد داشت.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat