Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/iraorg/domains/iranwebsazan.org/public_html/webhosting/plugins/revslider1/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/iraorg/domains/iranwebsazan.org/public_html/webhosting/plugins/revslider1/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/iraorg/domains/iranwebsazan.org/public_html/webhosting/plugins/revslider1/includes/output.class.php on line 3706
قولنامه خانه یا سند موقت ملک چیست؟ | طراحی سایت خبری
تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

قولنامه خانه یا سند موقت ملک چیست؟


تنظیم قولنامه خانه یا سند موقت یکی از مسائل حقوقی در فرآیند خرید ملک است. به زبان ساده افرادی که قصد خرید خانه را دارند پس از آنکه با فروشنده به توافق می‌رسند قراردادی بین آن‌ها (خریدار و فروشنده) در بنگاه املاک نوشته می‌شود که به آن قولنامه می‌گویند. نحوه انتقال سند و فسخ معامله از موارد مهمی است که قولنامه حتما باید به آن توجه شود.

به محض نوشته شدن قولنامه بین خریدار و فروشنده یکسری قول و قرارها نوشته می‌شود مثل اینکه فروشنده نباید ملک را به دیگری بفروشد و خریدار نیز باید مبلغ اجاره ماهیانه یا هر مورد دیگر را سر موعد مقرر پرداخت نماید.

نکته دیگر این است که قولنامه یک سند رسمی که دارای اعتبار باشد محسوب نمی‌شود و تنها یک برگه است که به دست افراد عادی تنظیم شده است.

برخی افراد قولنامه را با سند خانه اشتباه می‌گیرند و تصور می‌کنند قولنامه پایان کار است. زمانی شما مالک می‌شوید که به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و طی فرآیندی مالک تام الاختیار شوید.

قولنامه خانه چیست؟
قولنامه یا سند موقت ملک نوعی قراردادی اولیه محسوب می‌شود یک طرف آن خریدار است و طرف دیگر آن فروشنده. زمانی که فروشنده می‌خواهد ملک را در اختیار خریدار قرار دهد، در این بین قراردادی تنظیم می‌شود که شرایط و ضوابط در آن نوشته شده که به نام «قولنامه» ثبت می‌شود.

برای مطالعه ادامه این مطلب : قولنامه خانه یا سند موقت ملک چیست؟برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat