بدون دسته بندی

قدم به قدم تا تغییر نام


قدم به قدم تا تغییر نام

در صفحات نیازمندی های روزنامه ها حتی روی در و دیوارهای نزدیک بعضی از مجتمع های قضایی می توان شماره تلفن هایی پیدا کرد که متقاضیان تغییر اسم و فامیلی را به سمت خودشان می کشند. همان هایی که به مشتریان قول می د در ازای مبلغ پولی که به عنوان حق الزحمه می گیرند در سریع ترین زمان ممکن شناسنامه جدید و هویت تازه شان را به آنان تحویل دهند. البته مراجعه به دلالان بیش از آنکه سود داشته باشد، به ضرر مشتریان تمام می شود. چون این افراد می توانند با هزینه های کمتر و از راه های کاملاً ی تغییرات مورد نظر را در شناسنامه خود لحاظ کنند.
آنهایی که به اسم کوشان دارند و این اسم خوشایند شان نیست، بعد از رسیدن به سن قانونی می توانند اسم دلخواه خود را انتخاب کنند، به شرطی که این اسم جدید موجب هتک حمت مقدسات نشود و جزء القاب وعناوین زننده و مستهجن نباشد.
کسی که قصد تغییر اسم کوچکش را دارد، حتماً سروکارش به شورای عالی ثبت احوال خواهد افتاد، چون این شورا مسئول مستقیم تشخیص اسامی ممنوع است. پس کسی که قصد تغییر اسمش را دارد، باید در گام نخست اسم دلخواه خود را که مورد تایید نیز باشد انتخاب کند و پس از آن درخواست خود را در قالب «فرم درخواست نام کوچک» به محل اقامتش یا بخش صادرکننده سند سجلی ارائه دهد. هزینه انجام این کار مانند هزینه دعاوی غیرمالی است.برنامه نویس
جهت کسب اعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا