بدون دسته بندی

فرمول پس انداز چیست؟


بخشی از مقاله پس انداز در تخفیف هات:
در واقع فرمول واحدی برای ذخیره ی پول وجود ندارد اما لازم است که هر کسی فرمول پس انداز برای خود داشته باشد. در برخی از کتاب ها نوشته شده است که ماهانه 10 الی 20 درصد از درآمد خود را کنار بگذارید. در واقع گفته اند که اگر این کار شما را ثروتمند نکند، قطعا به استقلال مالی می رساند. برخی از کارشناسان نیز گفته اند که اگر میزان پولی که کنار می گذارید کمتر از 10 درصد باشد شما در آینده حتما دچار مشکلات مالی می شوید.

یک فرمول پس انداز دیگر نیز وجود دارد که به فرمول یک در صد معروف می باشد. در واقع یک در صد از درآمد ماهانه مقداری است که قابل کنترل می باشد و مقداری است که همه ی افراد می توانند آن را کنار بگذارند. با همین میزان کم شما یاد می گیرید که پس انداز کنید و با 99 درصد از درآمدتان زندگی کنید. شما می توانید مبالغ کنار گذاشته شده را درون قلک و یا بانک نگهداری کنید. پس از مدتی شما دو در صد از درآمد خود را کنار بگذارید و با 98 در صد از درآمدتان زندگی کنید. با همین شیوه هر بار یک درصد به پس انداز خود اضافه کنید. در طولانی مدت شاهد این خواهید بود که مبلغ قابل ملاحظه ای را ذخیره کرده اید.

شما با داشتن ذخیره ی مالی زندگی مستقلی را خواهید داشت و برای مخارج خود هوشمندانه و عاقلانه تصمیم خواهید گرفت. همچنین از میران بدهی هایتان نیز کم می شود و شاید با این روش هرگز دیگر به کسی بدهکار نشوید و اندوخته ی مالیتان جوابگوی هزینه های شما باشد.

شما چه فرمولی را پیشنهاد میکنید؟

بیشتر بخوانید: پس اندازانجمن تخصصی وب هاستینگ ایران
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ به انجمن تخصصی وب هاستینگ ایران مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + نه =

دکمه بازگشت به بالا