بدون دسته بندی

غیر فعال کردن پلاگین های وردپرس بدون دسترسی به WP-Admin


هنگامی که مشکلی در سایت های وردپرسی بوجود می آید، بسیاری از سایت ها پیشنهاد می کنند که همه ی پلاگین های سایت را غیرفعال وسپس یکی یکی آنها را فعال کنند. بدترین حالت این است که شما به پنل مدیریتی خود دسترسی ندارید، بنابراین به این راحتی نمی توانید به غیر فعال کردن پلاگین های وردپرسی خود بپردازید. شما زمانی حرف من را خوب می فهمید که با صفحه ی مرگ وردپرس روبرو شوید. در این مقاله ما میخواهیم به شما بگوییم چطور وقتی به محیط مدیریتی وردپرس دسترسی ندارید، پلاگین های خود را غیرفعال کنید.
2 روش برای غیرفعال کردن پلاگین های وردپرس در خارج از محیط مدیریتی وردپرس وجود دارد:

  1. استفاده از FTP
  2. استفاده از phpMyAdmin

خطاهای رایج وردپرس و چگونگی رفع آنها


1- غیرفعال کردن پلاگین های وردپرس با استفاده از FTP

ابتدا برای غیر فعال کردن پلاگین های وردپرس، نیاز دارید تا با استفاده از FTP به File Manager هاست خود متصل شوید. وقتی به هاست خود متصل شدید، وارد پوشه wp-content شوید.

در پوشه wp-content شما پوشه های مختلفی را می بینید. نام یکی از آنها plugins می باشد. این پوشه جایی است که وردپرس، پلاگین های نصب شده خود را ذخیره می کند.
روی پوشه plugin راست کلیک کنید و سپس گزینه Rename را انتخاب کنید. نام این پوشه را به هرچیزی که می خواهید تغییر دهید. مثلا ما نام آن را به plugins.deactive تغییر می دهیم. وقتی این کار را انجام دهید، تمامی پلاگین های شما غیرفعال می شود.

معمولا این روش وقتی کاربرد دارد که شما به محیط مدیریتی وردپرس دسترسی ندارید. اگر مشکل عدم دسترسی به محیط مدیریتی وردپرس به دلیل نصب یک پلاگین خاص باشد با انجام کار فوق، باید مشکل حل شده باشد و شما به آسانی می توانید به محیط مدیریتی وردپرس دسترسی داشته باشید.
حال دوباره نام پوشه plugins.deactive را به plugin تغییر دهید. در این صورت، می توانید یکی یکی پلاگین های سایت خود را فعال کنید تا دوباره مشکل قبلی روبرو شوید. در این لحظه، شما خواهید فهمید کدام افزونه مشکل صفحه مرگ وردپرس را برای شما بوجود آورده است.
2- غیرفعال کردن پلاگین های وردپرس با استفاده از phpMyAdmin

از نظر ما غیرفعال کردن همه ی پلاگین های وردپرس با استفاده از FTP بسیار راحت تر نسبت به دیگر روش ها است. با این حال شما می توانید با استفاده از phpMyAdmin اقدام به غیرفعالسازی پلاگین های وردپرسی خود کنید.
برای این کار، ابتدا وارد داشبورد هاست خود شوید. در اینجا ما از cPanel استفاده کرده ایم. شاید داشبورد مدیریتی شما متفاوت باشد مثل DirectAdmin.
سپس در بخش Database روی آیکون phpMyAdmin کلیک کنید.

بعد از کلیک روی آن گزینه، phpMyAdmin در یک پنجره ی جدید در مرورگر شما بازخواهد شد. سپس شما باید دیتابیسی که سایت وردپرسی تان به آن متصل است را انتخاب کنید. بعد از انتخاب شما باید جداول این پایگاه داده را ببینید.
همانطور که می بینید پیشوند جداول ما wp_ می باشد. ممکن است برای شما متفاوت باشد.
بعد از مشاهده جداول، روی جدول wp_option کلیک کنید. در این جدول شما می توانید ردیف های مختلفی را مشاهده کنید که هریک، دارای option های مختلفی است. به دنبال active_plugins بگردید و روی گزینه Edit کلیک کنید.
در صفحه ی باز شده شما نیاز دارید تا مقدار a:0:{} برای آپشن active_plugins قرار دهید و سپس روی گزینه Go کلیک کنید.

با این کار شما تمامی پلاگین های وردپرسی خود را از طریق phpMyAdmin غیرفعال کردید.
اگر پلاگین باعث وبوجود آمدم مشکل عدم دسترسی شما به صفحه ی ورود وردپرس شده باشد، با این کار باید این مشکل حل شده باشد.
آشنایی با قیمت و تعرفه سئو جهت بهینه سازی سایت ها


لطفا نظرات و انتقادات خود را در دیدگاه برای ما ارسال نمایید.
برای خرید بک لینک حرفه ای می تونید با مشاور سئو ویکی دمی در تماس باشید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا