تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

علل و درمان درد دندان پس از عصب کشی


افراد به ندرت به عصب کشی نیاز پیدا می کنند. درمان عصب‌کشی مانند پر کردن پوسیدگی دردناک نیست. البته بسیاری از افراد در این مورد شک دارند. خلاصه این است که شاید این عمل کمی ناراحتی و درد در پی داشته باشد، اما سطح درد دندان پس از عصب کشی به شرایط عصب‌کشی و علت ناراحتی بستگی دارد.
مثلا اگر دندان قبلا دچار پوسیدگی عصب‌کشی شده بیشتر احتمال درد وجود دارد. پس از عمل شاید کمی ناراحتی و درد در لثه یا دندان احساس کنید. اغلب این درد موقتی است و به خوبی به داروهای مسکن جواب می‌دهد. در زیر لیستی از شایع‌ترین علل درد پس از عصب‌کشی آورده شده است که به ترتیب از شایعترین به کم شایعترین دلایل است. اگر درد بسیار شدید بود یا بیش از چند روز طول بکشد باید فورا به دندانپزشک مراجعه کنید.

درد دندان بعد از عصب کشی
برای آرام شدن درد دندان بعد از عصب کشی چه کار باید کرد؟ عصب کشی یا درمان ریشه یک روش موثر برای رفع مشکلات ناشی از پالپ آسیب دیده یا آلوده است و این روش معمولاً در از بین بردن درد دندان موثر است. با این حال، اگر درد دندان شما بعد از عصب کشی نیز ادامه پیدا کند، باید با دندانپزشک خود در میان بگذارید. در بیشتر موارد، درد دندان به خودی خود برطرف می شود، اما اگر درد بیش از حد است یا بیش از پنج روز ادامه دارد، در اسرع وقت با یک متخصص دندانپزشکی مشورت کنید.

عصب کشی دندان درد دارد؟
یک سوال خیلی شایع بین بیمارانی که برای عصب کشی یا روت کانال به دندانپزشک مراجعه می کنند این است که عصب کشی دندان درد دارد یا نه؟
باید بگوییم که عصب کشی یک روال معمول است و شما به دلیل بی حسی موضعی دردی را حس نمی کنید. پس آرامش خود را حفظ کنید.
اگرچه انتظار می رود با بهبودی بدن بعد از عصب کشی، کمی ناراحتی داشته باشید. اما از کجا می دانید که بیش از حد درد دارید؟
باید توجه کنید که اگر دردی که احساس می کنید آنقدر شدید است که نمی توانید زندگی عادی خود را ادامه دهید، قطعاً باید با دندانپزشک خود تماس بگیرید. گاهی اوقات عوارض می تواند پس از عصب کشی ایجاد شود. شما ممکن است احساس درد شدید کنید زیرا این درمان باکتریها یا منبع عفونت را به طور کامل از بین نمی برد. ممکن است مشکلی در پرکردن دندان ایجاد شده باشد. در صورت احساس درد شدید چند روز پس از عصب کشی، فوراً با دندانپزشک یا متخصص درمان ریشه تماس بگیرید، پس از چند روز یا هفته بعد به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک می تواند دندان شما را معاینه کند و مراحل بعدی را برای بهتر شدن حالتان به شما اطلاع دهد.

آرام شدن درد دندان بعد از عصب کشی
اصولا دردهای بعد از عصب کشی دندان تا ۳-۴ روز بعد از عمل طبیعی است و با داروهای مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک قابل رفع است. این دردها پس از ۱ الی نهایتاً ۲ هفته به طور کامل برطرف می شود. درد دندان با داروهای مسکن ضد التهابی مانند ایبوپروفن آرام می‌شود. اگر عفونت هم وجود داشته باشد از آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند آموکسی سیلین و کلیندامایسین استفاده می‌شود. گاهی موارد اورژانسی در دندانپزشکی به عفونت دندان با دردهای منقطع مربوط است که نیاز به درمان عصب‌کشی دارد.

البته ممکن است ارتفاع نامناسب دندان بعد از روکش نیز باعث ایجاد فشار و افزایش درد دندان عصب کشی شده شود. به هر صورت پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه این مطلب، در صورت وجود دردهای غیر عادی بعد از عصب کشی حتماً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

درمان درد دندان بعد از عصب کشی
درد ناحیه عصب‌کشی باید با دندانپزشک مطرح شود. خارج از مصرف مسکن راه‌های دیگری برای مدیریت درد عصب‌کشی وجود دارد. باید از دندان مراقبت کنید و از غذاهای سفت و سخت بپرهیزید تا دردتان برطرف شود. سیگار را ترک کنید. از فعالیت‌های کاهش استرس هم می‌توان برای بهبود درد استفاده کرد. یوگا، مراقبه و تای‌چی هم روش‌هایی برای پرت شدن حواس از درد است.

تسکین درد بعد از عصب کشی در خانه
مسکن برای کاهش درد کافی است. مطمئن شوید که دستورالعمل استفاده از دارو را رعایت می‌کنید و اگر کاری نبود، از دندانپزشک کمک بگیرید. ایبوپروفن یک مسکن است. تا زمان بهبودی کامل نباید با دندان عصب‌کشی شده بجوید یا گاز بگیرید. پر کردن موقت شل است و ممکن است بشکند. رعایت بهداشت شامل مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن باید ادامه یابد.

https://drmiladafshar.com/1627برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat