فناوری اطلاعات

طراحی سامانه مدیریت حوادث برای امدادرسانی به مناطق زلزله زدهبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، احمد رضائیان مدیرعامل یک شرکت با اشاره به این که سامانه مدیریت حوادث تاکنون در ۱۲۴ حادثه کشور مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: در لرزه شاه بواسطه بهره گیری از سامانه مدیریت حوادث به ۱۳۰ هزار نفر خدمت رسانی شد.

وی افزود: سامانه مدیریت حوادث از لحظه ثبت یابی خسارت ها مورد استفاده قرار می گیرد تا اعات به صورت دقیق جمع آوری و ثبت شود.

بوسیله سامانه مدیریت حوادث می توان در تامین اقلام معیشتی، کانکس، چادر، آواربرداری، تامین نیاز و سایر موارد یک سامانه یکپارچه و برخط ایجاد کرد و علاوه بر آن کاربرها می توانند به صورت آفلاین نیز از سامانه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون فقط ۵ نمونه خارجی برای سامانه مدیریت حوادث ثبت شده است،گفت: آن چه در ه شده است قابلیت های بیشتری دارد زیرا تنوع سوانح در کشور به مراتب بیشتر است. به صورت مشخص ثبت مناطق و جمعیت حادثه دیده و آن چه که در مراحل مختلف برای مناطق حادثه دیده نیاز است، آن اطلاعاتی است که در سامانه مدیریت سوانح ثبت می شود و به کاربر کمک می کند تا تحلیل ها و پیش بینی هایی دریافت کند.

این مدیر حوزه دانش بنیان با اشاره به این که مجموعه هایی نظیر ، و هلال احمر نیز از سامانه مدیریت حوادث استفاده می کنند، توضیح داد: نیروی انسانی مشغول به کار در پروژه سامانه مدیریت حوادث به صورت ثابت حدود ۲۵ نفر است اما در زمان وقوع حوادث این تعداد تا نزدیک به ۴۰۰ نفر نیز افزایش پیدا می کند تا مدیریت سوانح در بالاترین سرعت ممکن صورت گیرد.

وی گفت: در هر حادثه یا سانحه برای استقرار سامانه مدیریت حوادث نیاز به صرف ۵۰۰ هزار است در حالی که با استقرار نمونه داخلی صرفا نیاز به صرف یک و نیم میلیارد تومان است و از این طریق حجم زیادی صرفه جویی ارزی در کشور رقم می خورد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا