فناوری اطلاعات

سیاست‌گذاری باز برای توسعه فناوری و نوآوریبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ، در اجلاس سراسری روسای پارک‌های علم و فناوری کشور که صبح امروز به میی فارس و با حضور معاونان وزارتخانه‌های صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: وزارت علوم در سیاست‌گذاری توسعه فناوری و در کشور، صرفاً به دنبال مدیریت و نظارت است و بیشتر مایل هستیم از ایده‌های شرکت‌های فناور و پارک‌های علم و فناوری در سیاست گذاری‌ها استفاده کنیم.

مشارکت پارک‌ها در ارائه ایده و تدوین آیین‌نامه‌ها

خیرالدین تاکید کرد: برای اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با ، باید پارک‌های علم و فناوری کشور برنامه‌های مدون خود را برای اجرایی شدن ارائه نمایند.

توسعه اقتصاد دانش‌بنیان مهمتر از ایجاد است

وی با بیان اینکه صرفاً ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان مهم نیست، اظهار داشت: باید اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هدایت کنیم و این مهم یک موضوع فرهنگی است که باید برای آن اقدامات لازم انجام شود.

خیرالدین خاطرشان کرد: الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، توجه به سمت بازار و تقاضا است. و بازار باید مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان باشد، در غیر اینصورت در آینده شاهد شرکت‌های دانش‌بنیان بیکار خواهیم بود، مانند دانش‌آموختگان دانشگاهی که امروز بیکار هستند.

به دنبال تسهیل‌گری، تنظیم‌گری و سکانداری هستیم

معاون وزیر علوم تاکید کرد: مسیر تبدیل واحدهای فناور مستقر در پارک ها به شرکت های نوع ۳ در حال هموار شدن است. باید در این راستا ارائه مجوزها را تسهیل کنیم، به همین دلیل برای مراکز رشد موافقت اولیه ساده می‌شود تا در مراحل بعدی موافقت نهایی صادر شود.

خیرالدین ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون در پارک‌های علم و فناوری با رشد ۴۰ درصدی از ۶۵ هزار اشتغال به ۹۰ هزار اشتغال رسیده است. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان از ۱۶۶۴ مورد به ۱۷۱۶ مورد رسیده‌اند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا