تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

سوال: مشکل در نمایش modal در Viewها


سلام

من یک View دارم که از یک Layout استفاده میکنه (پیش فرض برنامه های ASP.NET MVC). این view بعد از نمایش یک فهرستی را در یک table نمایش میده. حالا کاربر بعد از بارگذاری صفحه میتونه با انتخاب گزینه های مناسب از کمبو باکس و زدن دکمه اطلاعات جدول را بارگذاری مجدد کنه اما برای این کار اومدم از یک تابع ajax کمک گرفتم که در واقع نتیجه یک PartialView را دریافت میکنه و در innerHtml قرار میده و تا اینجا هیچ مشکلی نیست.
در View اصلی یک دکمه وجود داره به اسم Create که کاربر میتونه اطلاعات جدید را به بانک اضافه کنه. در واقع یک PartialView به نام Create هستش که بصورت Modal نمایش داده میشه (با استفاده از Bootstrap).
در PartialView که اطلاعات بصورت جدولی نمایش داده میشه سه دکمه Edit, Detail و ِDelete در هر ردیف از جدول وجود داره.

[COLOR=hsl(0,75%,60%)]مشکل:[/COLOR]
فقط هم در همین بخش از برنامه مشکل دارم و جاهای دیگه که در نمایش جداول از PartialViwe مثل توضیح بالا استفاده نشده هیچ مشکلی نیست.
اگر ابتدا روی دکمه ای که در View اصلی وجود داره کلیک کنم (Create) و هیچ اطلاعات جدیدی ذخیره نکنم و model را ببندم و مجدد روی دکمه Create کلیک کنم دیگه Modal نمایش داده نمیشه مگر آنکه صفحه را دوباره بارگذاری کنم.
اگر بارگذاری مجدد انجام ندم و کاربر روی سه دکمه ای که گفته شد کلیک کنه مجدد همان Modal مربوط به Create نمایش داده میشه (نمیدونم چرا).
نکته بعدی اینه که اگر بعد از بارگذاری اولیه روی دکمه Create کلیک نکنم و روی سه دکمه ای که در بالا توضیح داده شده کلیک کنم Modalها به درستی نمایش داده میشن و به دفعات هم درست کار میکنند مگر آنکه روی Create کلیک کنم که دوباره همه چیز به هم میریزه.
در ضمن در View اصلی و PartialView من تگ Modal دارم. یعنی در هر دو تا تعریف شده هستند و تمام مشخصات هم یکسان هستند و بین صفحات کپی میکنم:

<!– Modal –><div class="modal

[COLOR=hsl(30,75%,60%)]سوال[/COLOR]:
1- وقتی یک PartialView در یک View نمایش داده میشه تکلیف تگ های تکراری چیه؟
2- چرا Scriptهایی که در PartialView نوشتم را در Page source نمیبینم ولی کدها اجرا میشن؟
3- چرا داخل div با وجود اینکه PartialView داره اطلاعات را در صفحه نمایش میده ولی نتایج اون در قالب کدهای html در بین تک div دیده نمیشه؟
4- بعد از بارگذاری صفحه وقتی Page Source را از طریق مرورگر نگاه میکنم چیزهای جالبی میبینم. مثلا عبارت ASP.NET Application که در ابتدای ایجاد پروژه در تمام صفحات وجود داشته و من اونها رو پاک کردم و جالب اینکه اصلا در صفحه نمایش داده نمیشه ولی در Page Source دیده میشه.

ممنون میشم اگر توضیحاتی در این خصوص دوستان ارائه کنند

تشکربرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat