فناوری اطلاعات

سرمایه‌گذاری ۳۵۶ میلیارد دلاری سامسونگ در حوزه‌های استراتژیکگروه ظرف پنج سال آینده برای تسریع رشد در بخشهای نیمه رسانا، زیست و سایر فناوریهای نسل جدید، ۴۵۰ تریلیون وون (۳۵۶ میلیارد ) خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، این غول فناوری اعلام کرد سرمایه گذاری‌هایی که تا پایان سال ۲۰۲۶ انجام می شوند، به سامسونگ برای پیشبرد رشد بلندمدت در حوزه‌های استراتژیکی مانند بخش کمک خواهند کرد. این شرکت همزمان وعده داد در بخش زیست دارو، سرمایه گذاری‌های زیادی انجام دهد تا به اندازه تراشه موفق باشد.

سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تراشه جهان است، از ارائه جزییات آمار خودداری کرد با این حال اعلام کرد ۸۰ درصد از این سرمایه گذاری‌ها در کره جنوبی خواهد بود و تصمیمی که روز سه شنبه اعلام شد، شامل ۲۴۰ تریلیون وون وعده سرمایه گذاری است که در اوت سال ۲۰۲۱ اعلام شده بود.

سامسونگ در اعلام این تصمیم، باطریهای را به عنوان یک موتور رشد آتی مشخص نکرد. “سامسونگ اس دی آی” که واحد باطری گروه سامسونگ است و استلانتیس که شرکت مادر کرایسلر است، قرار است باطری جدید خود در ایالت ایندیانای آمریکا را کنند.

سامسونگ اعلام کرد تامین داخلی تراشه و زنجیره‌های تامین زیستی، اهمیت استراتژیکی خواهد داشت و برای امنیت اقتصادی کره جنوبی مهم خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد وونی سامسونگ، ۱.۰۷ میلیون شغل ایجاد کند که بیش از ۳۰ درصد بیشتر از سرمایه گذاری ۳۳۰ تریلیون وونی است که این شرکت در دوره پنج ساله منتهی به سال ۲۰۲۱ اعلام کرده بود.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا