تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

سبک های مختلف در طراحی پرده


پرده تکمیل کننده نهایی دکوراسیون داخلی منزل است. بنابراین بسیار مهم است که هنگام طراحی پرده دقت بسیاری به خرج دهید تا زیباترین سبک پرده را با توجه به فضای پیرامون طراحی کنید.

سبک های مختلف طراحی پرده
با استفاده از سبک ها می توان پرده های زیبا و متناسب با هر فضایی را طراحی کرد. هر کدام از این سبک ها ویژگی منحصر به خودش را دارد که در ادامه به معرفی و توضیح آنها می پردازیم.

سبک باروک
این سبک از پرده های مربوط به کاخ پادشاهان هست که در عین ظرافت با تجملات ظاهری نمایان می شود و بسیار مشهور است. در دوخت این پرده از جواهرات فراوانی استفاده می شود.

سبک روکوکو
این سبک شباهت بسیاری به سبک باروک دارد به طوریکه در نگاه اول شاید نتوان این دو سبک را از هم تشخیص داد.

سبک هندی، عربی، مراکشی و مصری
در این سبک کیفیت پارچه پرده بسیار مهم است. باید دقت کنید پرده ای را انتخاب کنید که پس از چند بار شستشو از بین نرود و نیز از ثبات رنگی بالایی برخوردار باشد، زیرا در چنین فضایی رنگ عنصر اصلی دکوراسیون محسوب می شود. پرده های به سبک ترکی نیز مانند عربی هستند و در هر دو سبک پرده ها قابل تعویض هستند.

سبک امپراتوری
این سبک نیز مشابه سبک باروک و روکوکو است و می توانید برای این سبک، پرده هایی را انتخاب کنید که از آنها معمولاً در سالن کاخ استفاده می شده است.

سبک چینی و ژاپنی
طراحی پرده برای این سبک بیشتر به گونه ای است که دکوراسیون داخلی سازگار با محیط زیست است. در دکوراسیون این اتاق ها از تابلو پرده های سفت و سخت که مواد پارچه آن از بامبو است استفاده می شود.

سبک کلاسیک
ویژگی این سبک استفاده از پرده های سنگین همچون مخمل است. این پرده بر روی زمین شناور می شوند تا زیبایی بیشتری به فضا بدهند.

سبک های سنتی
این مدل پرده برای خانه هایی مناسب است که دارای نقش و نگار زیادی هستند. در این خانه ها فرش های دستباف، پشتی، کرسی و ارسی ها در تلفیق با پرده های سنتی هارمونی زیبایی ایجاد می کنند. این پرده ها باعث شادابی و رنگارنگ شدن خانه های بی روح مدرن می شوند و به آنها زندگی می بخشند.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat