بدون دسته بندی

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه و بررسی الگوریتم های گوگل


در دنیای سئو و بهینه سازی وب سایت ها ، اساسا دو نوع سئو وجود دارد که تحت عنوان کلاه سفید و کلاه سیاه مطرح می شود .
حال به تعریف و بررسی این دو می پردازیم :
کلاه سیاه : اصطلاحا به مجموعه تکنیک هایی که برای کسب جایگاه در گوگل ، در سریع ترین زمان ممکن استفاده می شود سئو کلاه سیاه می گویند.که به استاندارد ها و الگوریتم های پیشنهادی گوگل در تضاد است.
سئو کلاه سفید : همانطور که حدس زده اید ، به روش های اصولی و استاندارد و پیشنهادی گوگل که با چاشنی ضبر و حوصله ، سایت را به نتایج صفحه اول گوگل می آورد می گویند.
حالا که به تعریف این دو پرداختیم شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چه کار هایی کلاه سیاه تلقی می شود ؟ در ادامه به معرفی چند عدد از الگوریتم های اصلی گوگل می پردازیم که جوابتان را هم خواهید گرفت.
الگوریتم پاندا : الگوریتمی که در برابر طراحی نا مناسب ، تبلیغات آزار دهنده ، محتوای بی کیفیت ، و کپی بودن محتوا ها خشمگین می شود و شما را جریمه سنگینی می کند.
الگوریتم مرغ مگس خوار : این الگوریتم تقریبا اولین قدم گوگل برای درک مفاهیم و معانی کلمات و عبارات جستجو شده بود.
الگوریتم پنگوئن : این الگوریتم با لینک سازی های غیر طبیعی و بی ارزش ، مخالفت خود را ابراز می کند و در صورت مشاهده همچین چیزی ، سایتتان متحمل جریمه می شود.
الگوریتم کبوتر : تاثیر این الگوریتم در حوزه سئو لوکال یا سئو محلی است . هنگام ثبت نقشه در گوگل ، اطلاعات تماس و … باعث می شود متوجه منطقه فعالیت شما بشود. مثلا اگر در زمینه سئو سایت فعالیت دارید و در تهران هم هستید ؛ با جستجوی عبارت سئو سایت در تهران ، شانس نشان دادن شما در نتایج اولیه گوگل بسیار بیشتر از شرکت سئو در بقیه شهر ها است.
الگوریتم رنک برین : هوش مصنوعی گوگل است که در تکمیل الگوریتم مرغ مگس خوار به کار گرفته شده است. این الگوریتم ، مفهوم کلیدی را جایگزین کلمه کلیدی می کند ، سرعت نمایش سایت را بررسی می کند ، بر کیفیت محتوا و اصول نگارشی نظارت می کند ، نرخ کلیک و را بررسی می کند ، زمان حضور کاربر در صفحه را محاسبه می کند و … .
با این الگوریتم های گوگل که هر روز هم زیادتر می شوند ، اقدام ه استفاده از سئو کلاه سیاه نکنید چون که دیر یا زود گوگل با یک آپدیت در الگوریتم هایش ، متوجه تقلب شما می شود و آن وقت است که از نتایج به راحتی حذف می شوید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا