فناوری اطلاعات

زارع‌پور:‌ میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات را به 75 درصد می رسانیموزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برنامه امسال ما این است که میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات را به 75 درصد برسانیم.

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران  درباره میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، اظهار کرد: ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی از تکالیف جدی وزارت ارتباطات محسوب می‌شود که براساس مصوبۀ شورای عالی فضای مجازی برعهده ما قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده در مجموعه وزارت ارتباطات، میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات ازابتدای دولت از 23 درصد به 60 درصد رسیده است که برنامه امسال ما این است که این عدد را به 75 درصد برسانیم.

زارع‌پور با بیان این‌که «شبکۀ ملی اطلاعات یک شبکۀ پرسرعت، باکیفیت و امن است»، افزود: محدودیت اینترنت ربطی به شبکه ملی ارتباطات ندارد و هرچه سرعت شبکه داخل کشور بیشتر باشد، سرعت اینترنت هم بیشتر می شود. ما چیزی به اسم اینترنت ملی نداریم، یک شبکه داخلی وجود دارد که ارتباطات درون آن جریان دارد، در داخل این شبکه انواع اطلاعات جریان دارد.

وی در پایان گفت: دولت سیزدهم به دنبال اتصال تمام منازل شبکۀ پرسرعت فیبرنوری است تا سرعت‌های چند ده‌ برابری و چند صدبرابری مگابیتی محقق شود.

انتهای پیام

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا