بدون دسته بندی

رفع مشکلات گفتاری و فرسایش لثه با ارتودنسی


هنگام استفاده از بریس، نخ دندان برای سلامت دندان ها و لثه های شما ضروری است. از آنجایی که بریس‌ها ممکن است غذا، قند و مایعات را نگه دارند، بسیار مهم است که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن خود را حفظ کنید و همچنین برای تنظیم منظم به مطب متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در حالی که می‌دانیم به اندازه کافی سخت است که بچه‌ها را مجبور کنیم هر روز نخ دندان بکشند، اما وقتی بریس‌ها دارند، این فرایند سخت‌تر می‌شود. به یاد داشته باشید که با استفاده نکردن از نخ دندان، در طول درمان بیشتر مستعد پوسیدگی و بیماری لثه خواهید شد. برای اطلاع از هزینه ارتودنسی کرج و روی لینک بولد شده کلیک نمایید.

هنگام استفاده از نخ دندان نباید هیچ خونی ببینید. اگر خون می بینید، نخ دندان به اندازه کافی یا درست استفاده نمی کنید. استفاده از مسواک برقی نیز ایده خوبی برای ماساژ لثه ها قبل یا بعد از نخ دندان کشیدن است زیرا مسواک های برقی می توانند به از بین بردن باکتری های مضر موجود در دهان شما کمک کنند. فراموش نکنید که یک دهانشویه را به برنامه روزانه خود اضافه کنید تا باکتری های تشکیل شده را از بین ببرید. یک دهانشویه خوب به حفظ سلامت دندان ها و لثه ها در طول درمان کمک می کند. مزایای استفاده از بریس ها:

مشکلات در گفتار
دندان های شما نقش اساسی در گفتار دارند. وقتی آنها خارج از خط هستند یا خیلی به جلو یا عقب متمایل می شوند، این روی الگوهای صحبت کردن شما تأثیر می گذارد که می تواند باعث خجالت و ناامیدی شما شود. بریس‌ها می‌توانند موقعیت دندان‌ها را طوری تنظیم کنند که گفتار واضح‌تر و حرفه‌ای‌تری داشته باشند. آنها می توانند دندان های مشکل دار را که ممکن است باعث اختلالات گفتاری شوند، جابجا کنند. هنگامی که اوربایت یا آندربایت تنظیم می شود، بیماران می توانند کلمات خاصی را واضح تر تلفظ کنند. فاصله بین دندان ها نیز ممکن است باعث سوت زدن شود که بریس ها می توانند با بستن شکاف ها آن را برطرف کنند. همچنین می‌توان با استفاده از بریس‌ها، با تنظیم مجدد فک یا دندان‌ها، جا به جایی زبان را برای حرکت آسان‌تر باز کرد.

فرسایش استخوان
وقتی هیچ دندانی روی لثه وجود نداشته باشد، بافت استخوان و لثه شروع به فرسایش می کند. این همچنین در مورد دندان‌های نامرتب که شکاف و فاصله ایجاد می‌کنند یا به دلیل بایت بد روی استخوان فک فشار زیادی وارد می‌کنند نیز صادق است. استخوان‌ها و بافت‌ها کمتر دچار فرسایش می‌شوند و می‌توانند به حمایت از دندان‌ها در تراز جدید خود با بریس‌ها ادامه دهند و بریس‌ها همچنین به حمایت از استخوان‌ها و بافت‌های دهان شما کمک می‌کنند. بریس ها با کشش بافت های همبند و اعصاب، رباط های پریودنتال را حرکت می دهند. بریس ها به جلوگیری از فرسایش لثه ها کمک می کنند و با رفع گزش بد در طول زمان، فشار وارده به استخوان فک را کاهش می دهند. زمانی که استخوان ها در محل جدید خود مستقر شدند، به طور طبیعی بازسازی می شوند. اگر با ارتودنسی مشکل حل نمی شود و به دنبال جراحی فک خود هستید بهتر است با یک متخصص کاربلد و مجرب مشاوره کنید. در این ه دکتر قاسمی دکتر جراحی فک کرج یکی از بهترین ها در این حوزه است.

:چشمک:

گوارش
دندان های شما نقش مهمی در هضم غذا دارند. قبل از اینکه غذا وارد معده شما شود، تا حدی توسط دندان ها هضم شده است. با این حال، اگر دندان‌ها به‌شدت از خط خارج شده باشند، ممکن است نقش خود را در تجزیه غذا قبل از اینکه وارد معده شما شود، آنطور که باید انجام ندهند. زمانی که بتوانید غذای خود را به طور کامل بجوید، به هضم غذا کمک می کند. اگر دندان‌های شما بد قرار گرفته باشند، بریس‌ها می‌توانند آن‌ها را برای تراز بهینه برای خوردن و جویدن صاف کنند. هنگامی که بتوانید با استفاده از بریس به درستی بجوید، غذای شما راحت تر و به طور کامل هضم می شود.
دکتر حمید قاسمی، دکتر ارتودنسی کرج با کمال میل به هر یک از سوالات شما در مورد درمان یا بریس های ارتودنسی و اینکه چگونه می توانند به شما کمک کنند پاسخ می دهد. می‌توانید به مطب ایشان در کرج مراجعه نمایید و درمان خود را آغاز کنید. بریس ها می توانند به بسیاری از مشکلات سلامت دهان کمک کنند و احتمال زیاد در آینده در هزینه و زمان شما صرفه جویی می کنند.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا