فناوری اطلاعات

رشد ۴۰ درصدی اشتغال در پارک های علم و فناوری کشوربه گزارش خبرنگار مهر، علی خیر الدین صبح چهارشنبه در اجلاس سراسری رؤسای پارک‌های علم و فناوری کشور در ، افزود: برای اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با ، باید پارک‌های علم و فناوری کشور برنامه‌های مدون خود را برای اجرایی شدن ارائه کنند.

وی یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون در پارک‌های علم و فناوری با رشد ۴۰ درصدی از ۶۵ هزار اشتغال به ۹۰ هزار اشتغال رسیده است. همچنین از یک هزار و ۶۶۴ مورد به یک هزار و ۷۱۶ مورد رسیده‌اند.

معاون فناوری و با بیان اینکه صرفاً ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان مهم نیست، اظهار کرد: باید اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد دانش‌بنیان هدایت کنیم و این مهم یک موضوع فرهنگی است که باید برای آن اقدامات لازم انجام شود.

خیرالدین خاطرنشان کرد: الزامات تحقق اقتصاد دانش‌بنیان، توجه به سمت بازار و تقاضا است. و بازار باید می بر اقتصاد دانش‌بنیان باشد، در غیر این صورت در آینده شاهد شرکت‌های دانش‌بنیان بیکار خواهیم بود، مانند دانش‌آموختگان دانشگاهی که امروز بیکار هستند.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: مسیر تبدیل واحدهای فناور مستقر در پارک‌ها به شرکت‌های نوع ۳ در حال هموار شدن است. باید در این راستا ارائه مجوزها را تسهیل کنیم، به همین دلیل برای مراکز رشد موافقت اولیه ساده می‌شود تا در مراحل بعدی موافقت نهایی صادر شود.

خیرالدین ادامه داد: در سیاست‌گذاری توسعه فناوری و نوآوری در کشور، صرفاً به دنبال مدیریت و نظارت است و بیشتر مایل هستیم از ایده‌های شرکت‌های فناور و پارک‌های علم و فناوری در سیاست گذاری‌ها استفاده کنیم.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 15 =

دکمه بازگشت به بالا