فناوری اطلاعات

رتبه پنجم ایران در چاپ مقاله حوزه نانو/فعالیت حدود ۲۴۰ شرکت بزرگ صنعتی در حوزه فناوری نانورئیس پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران با بیان اینکه ایران از نظر چاپ مقاله در زمینه فناوری نانو در رتبه پنجم دنیا قرار دارد، گفت: ایران در حوزه صنعت فعال است و حدود ۲۴۰ شرکت بزرگ دارد که در حوزه فناوری نانو فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، دکتر زهرا امام جمعه در سومین کنفرانس بین‌المللی نانوتکنولوژی و علم نانو (3rd International conference on Nanotechnology & Nanoscience) که در دانشکدگان علوم دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه ایران در زمینه فناوری نانو پیشرفت زیادی کرده است، گفت: چین، آمریکا، هند، انگلیس و ایران ۵ کشور اول دنیا از نظر چاپ مقاله در زمینه فناوری نانو هستند.

وی با انتقاد از اینکه برخی تصور می‌کنند ایران صرفاً در حوزه فناوری نانو مقاله تولید می‌کند، گفت: ایران در حوزه صنعت نیز فعال است و حدود ۲۴۰ شرکت بزرگ دارد که در حوزه فناوری نانو فعالیت می‌کنند. حدود ۱۰۰ شرکت، شرکت داروسازی و اکثراً دانش‌بنیان هستند و بیش از ۵۰۰ محصول نانوتکنولوژی در حال حاضر در بازار ایران وجود دارد که محصولات نانوتکنولوژی این شرکت‌ها از صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی تا صنایع غذایی را دربرمی‌گیرد.

دکتر امام جمعه، ابتکار پردیس بین‌المللی ارس برای برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی را موجب افزایش تقاضای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این پردیس دانست و گفت: در یک سال اخیر تعداد افرادی که از کشور عراق داوطلب تحصیل در پردیس بین‌المللی ارس هستند، افزایش پیدا کرده است.

رئیس پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه در پایان اعلام کرد که کنفرانس سال آینده به صورت حضوری یک روز در تهران و یک روز در جلفا برگزار خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، حدود ۳۳۰ دانشمند ایرانی و ۱۷۰ دانشمند عراقی، سوری، ترک و افغانی در سومین کنفرانس بین‌المللی نانوتکنولوژی و علم نانو (3rd International conference on Nanotechnology & Nanoscience) شرکت کردند. در بخش علمی کنفرانس ۱۰ مقاله به صورت حضوری توسط نویسندگان در زمینه فناوری نانو ارائه شد که با پرسش مخاطبان همراه بود.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا