بدون دسته بندی

راهنمای شرایط و ثبت نام در کنکور و به اشتراک گذاری تجربیات ثبت نام


نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ چگونه است؟ ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. با توجه به ادغام کنکور دانشگاه‌های سراسری و آزاد، ثبت نام در این آزمون برای تمام متقاضیان به صورت مشترک انجام می‌گیرد. داوطلبان باید توجه داشته باشند که تمام مراحل ثبت نام کنکور را می‌بایست به طور کامل تکمیل کنند. البته بهتر است قبل از ثبت نام، از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری غافل نشد. با توجه به اهمیت موضوع ثبت نام کنکور سراسری، در این به نحوه و راهنمای قدم به قدم تصویری ثبت نام کنکور سراسری 1401 پرداخته شده است.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
ثبت نام کنکور سراسری در بازه زمانی مشخص و محدودی انجام می‌گیرد. امکان ثبت نام کنکور سراسری در خارج از بازه تعیین شده برای هیچ یک از داوطلبان وجود نخواهد داشت. البته این بازه زمانی ممکن است تمدید شده و یا فرصتی دوباره در اختیار متقاضیان قرار داده شود.

با توجه به اینکه هر سال فرصت ثبت نام کنکور با اندکی تغییر همراه است، نمی توان تاریخ دقیقی برای آن معرفی کرد. اما به طور کلی این ثبت نام هرسال در بهمن ماه انجام می گیرد. دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ نیز در همین محدوده منتشر می‌شود.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
سازمان سنجش در زمان ثبت نام، دفترچه راهنما را منتشر می کند که در این دفترچه تمامی اعات لازم از شرایط، مدارک لازم و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1401 را شرح داده است. از جمله این مدارک می توان به اطلاعات شخصی، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پایه دوازدهم (در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی باید کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاه نیز را دریافت کنید)، سهمیه ها، کد وضعیت نظام وظیفه نام برد.

داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 به بعد و مدرک پیش دانشگاهی را از 91 به بعد دریافت کرده اند باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند. داوطلبان برای دریافت این کد با به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی dipcode.medu.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. مراحل کلی و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1401 به صورت زیر می باشد.

مراحل کلی نام نویسی
✅ مراجعه به سایت سازمان سنجش sanjesh.org

دفترچه راهنما و مطالعه آن

✅ آگاهی از از شرایط و فراهم کردن مدارک لازم ثبت نام

✅ خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال 12 رقمی

✅ تکمیل مراحل ثبت نام و فرم های لازم

✅ دریافت کد رهگیری ثبت نام

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 – اطلاعات فردی
نام خانوادگی: در این قسمت نام خانوادگی خود را مطابق با شناسنامه وارد کنید.

نام: در این قسمت نام خود را مطابق با شناسنامه وارد کنید.

نام پدر: در این قسمت نام پدر خود را مطابق با شناسنامه وارد کنید.

جنس: شما باید بر حسب اینکه، زن یا مرد هستید دایره مربوط را علامت گذاری کنید.

سری و سریال شناسنامه: شما باید شماره سری و سریال شناسنامه خود را که به رنگ قرمز در حاشیه بالای صفحه اول شناسنامه درج شده است را در این قسمت وارد کنید.

تاریخ تولد: شما باید تاریخ تولد خود را مطابق با شناسنامه در این قسمت وارد کنید. ( دو رقم اول سال تولد یعنی 13 درج شده است.

کد ملی: شما باید شماره ملی 10 رقمی خود را از چپ به راست در این قسمت وارد کنید. ( از اضافه کردن ممیز و یا خط تیره خودداری کنید)

کد بخش محل تولد: شما باید کد بخش محل خود را در این قسمت درج کنید.

با مراجعه به مطلب کد بخش محل تولد می توانید کد محل تولد مرتبط با استان و بخش خود را به دست آورید.

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1400 – اطلاعات وضعیت تحصیلی
کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم: شما باید کد منطقه و یا ناحیه محل اخذ مدرک دیپلم خود را در این قسمت وارد کنید.

کد دانش آموزی مقطع دیپلم: داوطلبان نظام جدید و افرادی که دیپلم خود را در یکی از سال های 1384 تا 1398 دریافت کرده اند، باید کد دانش آموزی مقطع دیپلم خود را در این قسمت وارد کنند.
شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰
شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ متشکل از شرایط عمومی و اختصاصی است که داوطلب باید تمام آن ها را دارا باشد تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری شود.

شرایط عمومی

اعتقاد به دین اسلامی یا یکی از ادیان تصریح شده در اسای جمهوری اسلامی
عدم عناد و دشمنی با نطام جمهوری اسلامی ایران
نداشتن سابقه کیفری
عدم اعتباد به مواد مخدر
عدم سوء پیشینه ی
شرایط اختصاصی

ارائه مدرک دیپلم ۴ ساله نطام قدیم یا مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی یا مدرک دیپلم نظام جدید نظری، فنی حرفه ای، کاردانش یا مدرک کاردانی
داوطلبان دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله نظام قدیم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش باید برای ثبت نام کنکور یا مدرک کاردانی و یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند.
داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید بایستی مدرک خود را حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ دریافت نمایند.
داوطلبان که با مدرک کاردانی می خوا در کنکور شرکت نمایند بایستی حداکثر تا پایان شهریور ماه آن را دریافت نمایید.
ی روزانه برای ثبت نام در کنکور بایستی حداکثر تا ۲۵ اسفند ماه ۹۹ از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند.
داوطلبان پذیرفته شده در یکی از دانشگاه های روزانه آزمون سراسری ۹۹، چنانچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ را انجام دهند فقط مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های غیر روزانه هستند.
داوطلبان آقا بایستی دارای وضعیت نظام وظیفه مشخص باشند.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا