فناوری اطلاعات

دیده‌بان حریم خصوصی اروپا کارگروه چت جی پی تی ایجاد می‌کندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این اولین گام بالقوه مهم به سمت طراحی یک سیاست مشترک برای تنظیم قوانین حفظ حریم خصوصی در حوزه هوش مصنوعی تلقی می‌شود.

این اقدام مورد حمایت هیأت حفاظت از داده‌های اروپا بوده و به دنبال اقدام یکجانبه ایتالیا در ماه گذشته برای محدود کردن ChatGPT صورت می‌گیرد.

پس از این اقدام ایتالیا، کمیسیون حفاظت از داده‌ها در آلمان نیز اعلام کرد رویه مذکور را می‌توان در بزرگترین اقتصاد اروپا نیز دنبال کرد. سازمان دیده بان AEPD اسپانیا روز پنجشنبه گفت که این سازمان نیز تحقیقات مقدماتی را در مورد نقض احتمالی داده‌ها توسط ChatGPT آغاز خواهد کرد.

چت جی پی تی، یک برنامه هوش مصنوعی است که توجه عموم را به دلیل توانایی خود در پاسخ سریع به طیف گسترده‌ای از پرسش‌ها جلب کرد، چت جی پی تی با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه به سریع‌ترین برنامه کاربری در تاریخ تبدیل شده، اما ممکن است برای ایمنی، حریم خصوصی و برخی مشاغل خطرآفرین باشد.

کارشناسان، دولت ایالات متحده و چندین دولت اروپایی دیگر نیز نسبت به رشد سریع ChatGPT و محصولات مشابه هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده‌اند.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا