فناوری اطلاعات

دل بیش از ۶۰۰۰ نفر را اخراج می‌کندشرکت آمریکایی دِل تکنولوژیز در پی کاهش فروش رایانه شخصی، حدود ۶۶۵۰ شغل را تعدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا، جف کلارک، مدیر ارشد عملیاتی دِل تکنولوژیز در یادداشتی که توسط بلومبرگ مشاهده شد، نوشت: این شرکت با شرایط بازاری روبروست که در مواجهه با آینده نامعلوم، همچنان ضعیف می‌شود. سخنگوی دل اعلام کرد این تعدیل نیرو معادل حدود پنج درصد از کارکنان جهانی این شرکت است.

پس از رونق فروش رایانه در دوران پاندمی کووید، دل و سازندگان رایانه دیگر با کاهش فروش روبرو شده اند. طبق آمار مقدماتی شرکت تحقیقاتی آی‌دی‌سی، فروش رایانه شخصی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، کاهش چشمگیری پیدا کرده و دل با بزرگترین کاهش فروش (۳۷ درصد) در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۱ روبرو شده است. حدود ۵۵ درصد از درآمد دل، از فروش رایانه است.

کلارک به کارمندان دل اعلام کرد تدابیر کاهش هزینه قبلی از جمله توقف استخدام و محدود کردن سفر، دیگر کافی نیستند.

موج اخراج کارکنان، در ماه‌های اخیر صنعت فناوری را فرا گرفته است و بسیاری از همتایان و رقیبان دل، به اخراج گسترده کارمندان‌شان مبادرت کرده اند. شرکت هیولت پاکارد در مواجهه با رکود بازار رایانه شخصی، نوامبر گذشته کاهش ۶۰۰۰ موقعیت شغلی را اعلام کرد.

شرکتهای سیسکو سیستمز و آی‌بی‌ام هر کدام حدود ۴۰۰۰ نفر را اخراج کرده اند. طبق آمار شرکت مشاوره “چلنجر، گری اند کریستمس”، صنعت فناوری در سال میلادی گذشته، ۹۷ هزار و ۱۷۱ شغل را حذف کرد که ۶۴۹ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۱، افزایش داشت.

با اخراج اخیر، شمار کارکنان دل به پایین‌ترین میزان در شش سال گذشته خواهد رسید و حدود ۳۹ هزار کارمند کمتری نسبت به ژانویه سال ۲۰۲۰ خواهد داشت. تنها یک سوم از کارمندان دل در آمریکا هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دل، کاهش شش درصدی فروش در مدت منتهی به ۲۸ اکتبر را گزارش کرد و پیش بینی کرد درآمد سه ماهه جاری ضعیف‌تر از برآورد تحلیلگران خواهد بود زیرا مشتریان، هزینه خود در بخش فناوری اطلاعات را کاهش داده اند. این شرکت قرار است در گزارش نتایج مالی سه ماهه چهارم که دوم مارس منتشر می‌شود، اطلاعات بیشتری درباره تاثیر مالی این تعدیل نیرو ارائه کند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا