تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

در بازار خودروهای داخلی چه می گذرد؟


قیمت روز خودرو به نقل از رییس کل بانک مرکزی قرار است با قدرت و توان بیشتری کاهش بیابد و یا با همین نرخ ارز تثبیت شود. براساس این وعده به این زودی‌ها در بازار خودرو نیز نوسانات شدید قیمتی تکرار نمی‌شود و در نتیجه ریسک در بازارها پایین خواهد آمد. حداقل به این زودی‌ها قرار نیست بازارهای داخلی درگیر نوسانات شدید قیمت روز خودرو شوند و فرصت خوبی برای خرید و فروش خودرو برای افراد پیش آمده است. اما غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت ارز در ایران، همواره فروشندگان و خریداران خودرو را در نگرانی ثبات و یا افزایش قیمت روز خودروها نگه می‌دارد چرا که تجربه ماه‌های گذشته ثابت کرده که قیمت روز خودرو در کشور کاملا وابسته به نوسانات قیمت ارز در بازار است؛ شاهد عینی این ماجرا نیز نزولی شدن قیمت روز خودرو در بازار خودرو طی دو هفته گذشته بود.

قیمت محصولات ایران خودرو در چه حال است؟

قیمت محصولات ایران خودرو در طول تابستان و مهر 99 مدام در حال نوسان و البته رو به افزایش بود. اما با تغییرات سیاسی اواخر آبان 99، ورق قیمت خودروهای ایران خودرو برگشت و روند کاهشی به خود گرفت. به خاطر ادامه کاهش قیمت ارز در آذر ماه، این روند کاهش قیمت محصولات ایران خودرو همچنان ادامه یافت و هنوز به ثبات در بازار این خودروها نرسیده‌ایم. و اما چه اتفاقی برای قیمت محصولات ایران خودرو افتاده است؟! البته که این هفته به دلیل اندکی افزایش نرخ ارز، قیمت روز خودروهای ایران خودرو نیز افزایش جزئی داشته اما همچنان کمتر از تابستان 99 است.
قیمت پژو 2008 در 17 آذر حتی از 900 میلیون هم پایین‌تر آمده و به 840 میلیون تومان رسیده است. قیمت ویتارا ایران خودرو نیز در 17 آذر به 900 میلیون و زیر 1 میلیارد تومان با افت شدید رسیده است. همچنان نیز روند کاهشی برای این خودروها پیش‌بینی می‌شود، البته در حال حاضر با راه افتادن بازار و زیادتر شدن خریداران خودرو معامله این خودروها با همین حدود قیمتی در جریان است.

ادامه مطلببرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat