بدون دسته بندی

درمان بواسیر با روش رابربند


روش رابربند برای بواسیر های درجه 2 و 3 پیشنهاد میشود. در بیماری هموروئید درجه دو عروق متورم و بیرون زده حین اجابت مزاج می‌توانند خود به خود به درون مقعد بازگشته و معمولاً با درد و خونریزی خفیف همراه هستند.
در این مرحله از بیماری بواسیر بافت بیرون زده به کمک قدرت عضلانی و بافتی کانال و دریچه مقعد به درون مقعد باز می‌گردد. در بواسیر درجه سه بالشتک و عروق متورم بیرون زده از مقعد دیگر قادر به بازگشت خود به خودی نبوده و به کمک انگشت برای بازگشتن به درون مقعد نیاز خواهند داشت که با درد و خونریزی نیز همراه هستند.
درمان بواسیر با روش رابربند چگونه صورت می گیرد ؟درمان بواسیر یا هموروئید با روش رابربند یا کش لاستیکی به صورت سرپایی در مطب قابل انجام خواهد بود. این روش خونریزی نداشته و به همین سبب مورد استقبال بسیاری از پزشکان و بیماران قرار گرفته است.
در روش رابربند با کمک یک دستگاه حلقه‌های باند لاستیکی را به دور عروق متورم انداخته و از این طریق با قطع خونرسانی به آن سبب از بین رفتن تدریجی بافت هموروئیدی طی بازه زمانی یک هفته و افتادن آن می‌شوندنتایج این جراحی رضایت بیمار را گرفته است .ممکن است بعد از جراحی در ناحیه احساس پری و درد داشته باشد که به مرور درمان میشود.بعد از جراحی میتوان حمام آب گرم و مسکن مصرف کرد.بعد از جراحی پیشنهاد میشود از مواد پر از فیبر و مایعات استفاده کند.
مزیت‌های درمان بواسیر با روش رابربند
این روش بسیار راحت و سریع و به صورت سرپایی انجام میشود.عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستانعدم نیاز به استراحت طولانیتوانای رسیدن به کارهای منزل در همان روز بدون نیاز به بیهوشی بدون عوارض عدم انتقال عفونت نسبت به جراحی بدون خونریزی و درد

منبع :

https://clinicjarahi.ir/article/treatment-rubber-band/برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا