فناوری اطلاعات

خودروسازان بزرگ تحت تحقیقات دولتی در آمریکا قرار گرفتندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا(NHTSA) آمریکا تحقیقی درباره ۱.۳۴ میلیون خودروی جیپ چروکی که بین ۲۰۱۴تا۲۰۲۰ تولید شده اند به دلیل نشت آب آغاز کرده است. چنین چالشی احتمالا سبب می شود ترمز پارک برقی خودرو فعال شود و خودرو به طور ناگهانی هنگام حرکت متوقف شود.

این شرکت در سال ۲۰۱۶ میلادی بولتنی منتشر و به نمایندگی ها اعلام کرد ماژول های مذکور را جایگزین کنند و رابط الکتریکی را بررسی کنند.

همچنین NHTSA پس از دریافت ۴۰ شکایت درباره رویدادهای توقف و از بین رفتن قدرت حرکت خودرو به دلیل اختلال در جعبه دنده، تحقیق درباره ۲۱ هزار و ۳۴۸ خودروی کرایسلر پاسیفیک هیبریدی تولید سال های ۲۰۱۹-۲۰۲۱ را آغاز کرده است. این آژانس همچنین تحقیق درباره فراخوان برای ۲۹۰ هزار خودروی داج جوری، جیب کامپس و جیپ پاتریوت در سال ۲۰۱۶ را آغاز کرده زیرا احتمالا حسگر میل لنگ یا میل بادامک ممکن است به طور متناوب کار کند و باعث توقف خودرو شود.

NHTSA در حال بررسی است تا مشخص شود فراخوان سال ۲۰۱۵ باید گسترش یابد یا خیر.

پس از آن که این سازمان در ماه می دادخواست بررسی نقص سوپاپ در خودروهای شاسی بلند برونکو فورد مجهز به موتورهای 2.7 لیتری Eco-boost را باز کرد، اکنون تحقیقات اولیه درباره ۲۵ هزار و ۵۳۸ خودروی مذکور را نیز آغاز کرده است.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا