Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/iraorg/domains/iranwebsazan.org/public_html/webhosting/plugins/revslider1/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/iraorg/domains/iranwebsazan.org/public_html/webhosting/plugins/revslider1/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/iraorg/domains/iranwebsazan.org/public_html/webhosting/plugins/revslider1/includes/output.class.php on line 3706
خطراتی که شبکه بیتکوین را تهدید میکند | طراحی سایت خبری
تماس با ما: 02166057992 چت آنلاین   ورود

خطراتی که شبکه بیتکوین را تهدید میکند


هدف از ارائه مدل تهدید بیتکوین( Bitcoin Threat Model ) کمک رسانی به کاربران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان است.تا آنها درک بهتری از امنیت شبکه پیدا کنند. منظور از تهدید هر گونه فعالیتی است که مانعی در برابر مأموریت بیت کوین باشد. و اجازه ندهد بیتکوین به هدف نهایی اش که همان تبدیل شدن به پول است، برسد.
قبل از خواندن این مقاله ضروری است اعلام کنیم که در حال حاضر هیچ گونه خطری این شبکه را تهدید نمیکند. اما ممکن است در آینده تهدید های جدیدی کشف شوند. و یا تهدیدهای فعلی قدرتمند تر از قبل وارد عمل شوند.در این مقاله به معرفی حملات محتمل میپردازیم. در ضمن بعد از هر حمله قابلیتهای امنیتی شبکه بیتکوین که مانع از اجرای این حملات میشود را هم معرفی میکنیم.
مقدمه

برای اینکه متوجه شویم که اصلاً تهدید چیست باید از مواردی مثل ، توصیف تهدید ، برنامه های امنیتی طراحی شده برای محافظت در برابر تهدید و همچنین نمونه های قبلی از حملاتی که تهدیدی خاص را عملی کرده اند، با خبر شویم.
در شبکه رمزارزها و به خصوص شبکه بیتکوین که در اینجا به بررسی حملات آن میپردازیم ، مهاجمان میتوانند مستقیماً با ایجاد یک برنامه نرم افزاری به شبکه تعرض کنند. بدین صورت که نشان دهند بیتکوین یک پول بیهوده و بی ثمر است. و یا به انسانهایی که وجودشان برای حمایت از این نرم افزار ضروری است، حمله کنند.
تهدید ها به دسته های زیر تقسیم میشوند:

  • ممانعت از پذیرش بیتکوین: این نوع تهدیدها با ارائه دلایل معقول، پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول را زیر سوال میبرند. و از این امر ممانعت میکنند.
  • کند کردن روند پذیرش : این نوع تهدیدها با ارائه دلایل معقول فرآیند پذیرش بیت کوین را کند میکنند.
  • تهدیدهایی که هیچ تأثیری بر روند پذیرش ندارند: این نوع تهدیدها هیچ دلیل منطقی برای کند کردن روند پذیرش بیت کوین ندارند.

جهت مشاهده ادامه مقاله به آدرس وب سایت فکت کوینز مراجعه نمایید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نظرات شما

WhatsApp chat