بدون دسته بندی

خرید ملک در ترکیه


قوانین خرید ملک در ترکیه

اگر شما تصمیم به خرید ملک در ترکیه را دارید این مطلب را مطالعه بفرمایید.
خرید ملک در ترکیه برای افراد خارجی تحت نظارت قانون ثبت زمین است. طبق این قانون یک فرد خارجی می تواند تا 3000 متر مربع زمین بخرد. همچنین امکان خرید یک خانه تا سقف 10 درصدی یک منطقه ی رسمی وجود دارد، اما نمی توانند هیچ زمینی در منطقه ی نظامی بخرند که از جمله مهم ترین قوانین خرید ملک در تکیه است.
باید گفت جهت دریافت اقامت ترکیه و سرمایه گذاری راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از سریع ترین آنها خرید ملک در این کشور است .
دولت ترکیه جهت رفاه حال متقاضیان خرید ملک قانون جدیدی نیز وضع کرده است . از این رو اتباع خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند مهلت اقامتشان از سه ماه و شش ماه به یک سال افزایش یافته است. گفتنی است که این مدت برای اقامت موقت ترکیه است و بعد از اتمام یک سال اگر شخص متقاضی هنوز صاحب ملک باشد می تواند این اقامت را یکسال دیگر تمدید کند.
خرید ملک در ترکیه مزایا و معایب

در اغلب کشور های دنیا، اعطای اقامت دائم به اتباع خارجی شرایط خاص را به همراه دارد. در ابتدا فرد متقاضی می بایست برای ویزا اقامتی کوتاه مدت اقدام کرده و سپس با توجه به شرایط موجود در آن کشور اقامت بلند مدت یا دائم خود را اخذ نماید. یکی از راه های اخذ اقامت موقت در ترکیه نیز خرید ملک است. متقاضیان این طریق باید از مزایا و معایب خرید ملک در ترکیه مطلع باشند. در ادامه به برخی از مزایا و چالش های خرید ملک در ترکیه اشاره شده است.
متقاضیان با اخذ اقامت از طریق ملک، قادر به افتتاح حساب بانکی خواهند بود. متقاضیان برای تمدید اقامت خود نیاز به خروج از ترکیه را نخواهند داشت و تا زمانیکه سند به نام آنها است می توانند سالانه اقامت خود را تمدید نمایند. از طریق اقامت متقاضیان قادر خواهند بود برای خانواده خود اقدام نمایند و فرزندانشان را در مدارس ترکیه ثبت نام کنند.
هزینه های بسیار زیاد متناسب با ارزش واقعی از بزرگترین معایب خرید ملک در ترکیه می باشد.
امکان تغییر قوانین برای افراد وجود دارد و مشمول قانون اقامت نشوند.
در چه صورت خرید ملک و قراردهای مربوطه باطل می گردد؟
اگر عقود و ملک مورد معامله باعث نقض و شکسته شدن قانونی شده باشد
عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان های امنیتی
پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه (ها) ی معرفی شده به وزارتخانه مربوطه
عدم پایان کار طبق برنامه ارائه و ثبت شده به وزارتخانه مربوطه
مشکلات و معایب مهاجرت به ترکیه
هر کشوری مزایا و معایبی دارد و این بستگی به شما دارد که از چه زاویه ای به مساله نگاه کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از تصمیم به مهاجرت به ترکیه از فرصت اقامت توری ستی سه ماهه ای (ایرانیان می توانند بون ویزا تا 3 ماه در این کشور اقامت کنند) که برایتان فراهم است استفا ده کنید و سفر کوتاهی به این کشور داشته باشید تا از نزدیک با فرهنگ و شرایط زندگی در ترکیه آشنا شوید. شاید مهمترین مشکلی که در مسیر شما برای مهاجرت به ترکیه وجود داشته باشد عدم آشنایی با زبان این کشور باشد. بنابراین قب ل از مهاجرت باید آشنایی کافی با زبان ترکی استانبولی داشته باشید تا در دام سودجویان و کلاه برداران نیفتید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا