فناوری اطلاعات

حمله جاسوس‌افزار ایتالیایی به اندروید و iOSدر این گزارش آمده است RCS مستقر در ، که آن مورد استفاده آژانس‌ها و رگولاتوری های مجری قانون در ست، ابزاری را برای از پیام‌های خصوصی و مخاطبان گوشی‌های هدف ابداع کرده است.

به گزارش ایتنا از مهر، رگولاتورهای اروپایی و آمریکایی در حال بررسی قوانین جدید احتمالی در مورد فروش و نرم افزارهای جاسوسی هستند. گفت: «این فروشندگان امکان توزیع ابزار هک خطرناک را فراهم می‌کنند و دولت‌هایی را به آن مسلح می‌کنند که قادر به توسعه این قابلیت‌ها در داخل کشور خود نیستند.»

دولت‌های و قزاقستان بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این ه پاسخ ندادند. یکی از سخنگویان اپل گفت این شرکت تمام حساب‌ها و گواهی‌های شناخته شده مرتبط با این آزمایشگاه هک را باطل کرده و گوگل هم تصریح کرده برای محافظت از کاربران گوشی‌های اندرویدی اقداماتی را انجام داده است.

آزمایشگاه آر سی اس در واکنش اعلام کرده که محصولات و خدمات آن با قوانین اروپایی مطابقت دارد و به آژانس‌های مجری قانون در بررسی جرایم کمک می‌کند. عل سوءاستفاده از ابزار جاسوسی این آزمایشگاه به طور صریح اعلام نشده‌اند، اما گوگل آنها را وابسته به دولت‌های خارجی اعلام کرده است.منبع:ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا