فناوری های نوین

حمایت از تشکیل کنسرسیوم‌های بزرگ دانش‌بنیانی در حوزه سلامتبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری، در طی بازدید از نمایشگاه ایران هلث ۲۴، ضمن آشنایی با توانمندی‌های دانش‌بنیان و فناورانه کشور در این حوزه، با فعالان مستقر در غرفه‌های شرکت‌ها به گفتگو نشست.

در این بازدیدها که مدت ۸ ساعت به طول انجامید، شرکت‌های فعال در این حوزه‌ به معرفی محصولات مختلفی چون تجهیزات اتاق عمل، ونتیلاتور، تجهیزات و اقلام مراقبت‌های ویژه، ایمپلنت‌های استخوانی، تجهیزات هوشمند رصد و پایش وضعیت بیمار، اقلام استریل و بیمارستانی و صدها نوع دیگر از تجهیزات حوزه سلامت، پرداختند.

در جریان این بازدید و گفتگوی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان بر آمادگی این معاونت برای حمایت از شکل‌گیری کنسرسیوم‌های بزرگ متشکل از شرکت‌های دانش‌بنیان سلامت تاکید شد.

همچنین با ایجاد زمینه‌ها و مقدمات لازم مقرر شد شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند و بزرگ، در صورت حمایت از ایجاد استارت‌آپ‌های جدید در حوزه سلامت، مورد حمایت قرار گیرند.

دهقانی، همچنین در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان پیشران در حوزه تولید تجهیزات حوزه سلامت همچون پویندگان راه سعادت، آریا طب فیروز، طیف سنج تجهیز پیشرفته و ده‌ها شرکت دیگر، از آمادگی برای ایجاد بازار واقعی در عرصه داخلی و بین‌المللی با مشارکت و هماهنگ‌سازی سایر دستگاه‌های اثرگذار و ایجاد خط حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان فناور و نوآور خبر داد.

در بیست و چهارمین نمایشگاه ایران هلث، تامین کنندگان اقلام پزشکی در ایران حضور دارند و در طول مدت برگزاری این نمایشگاه، علاوه بر رونمایی و معرفی محصولات دانش بنیان، برگزاری کارگاه ها و پنل‌های تخصصی، حضور هیات‌های تجاری خارجی برگزار خواهد شد.

پاویون اختصاصی شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از بخش‌های ویژه نمایشگاه ایران هلث امسال است که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش‌بنیان و یا حضور شرکت‌های توانمند و فعال در حوزه تجاری‌سازی محصولات حوزه سلامت برپا شده است.

بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان، در نمایشگاه ایران هلث حضور دارند.

همچنین این نمایشگاه با حضور بیش از ۵۰۰ شرکت تامین کننده اقلام پزشکی در ۱۱ سالن و همچنین فضای باز برگزار شده است که از این تعداد ۳۹۱ شرکت داخلی و ۱۰۹ شرکت خارجی با رشد ۶۰ درصدی نسبت به دوره گذشته، مشارکت داشته‌اند.

این رویداد همچنین بستری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان حوزه سلامت، اتصال تامین کنندگان به مخاطبان و ایجاد زمینه ها برای حضور محصولات دانش‌بنیان و فناور ساخت ایران در بازارهای بین المللی است. در این رویداد، مهم‌ترین دستاوردهای صنعت تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی کشور در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته مخاطبین در جریان رویدادها و تغییرات فناوری و نوآوری‌های جدید قرار می‌گیرند.

در طول برگزاری بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، بخش ویژه‌ای نیز به صورت پاویون میزبان استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های نوپا است و در کنار آنها دستگاه‌های ذیربط نیز، اقدام به معرفی حمایت‌ها و تسهیلات ویژه خود به آنها خواهند کرد.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به عنوان فراگیرترین نمایشگاه صنعت سلامت کشور در روزهای ششم تا نهم خردادماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا