فناوری اطلاعات

حجم یک گاوصندوق چقدر است؟


آیا می‌دانید حجم گاوصندوق چگونه محاسبه و ساخته می‌شود؟  یکی از مسائل مهم برای ساخت گاوصندوق حجم آن است، و برای تعیین حجم گاوصندوق از واحد حجم خاصی استفاده می‌شود که در این متن به آن‌ها می‌پردازیم.

به گزارش ایسنا به نقل از مسترسیف، اگر نمی‌دانید حجم یک گاوصندوق چقدر است و اندازه استاندارد آن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد با مسترسیف همراه شوید و ویژگی‌های منحصربفرد گاوصندوق را بخوانید.

عوامل تاثیرگذار بر حجم گاوصندوق

به عوامل مختلف روی قیمت گاوصندوق و تولید و ساخت یک گاوصندوق در زمان تولید آن باید دقت شود و فاکتورهایی را می‌بایست در نظر گرفت تا یک گاوصندوق استاندارد و ایمن تولید کرد. از جمله عوامل موثر و مهم در تعیین حجم گاوصندوق می‌توان به وزن گاوصندوق، قیمت و کاربرد هر گاوصندوق اشاره نمود. برای ساخت یک گاوصندوق با حجم استاندارد باید ویژگی‌های ذکر شده در ذیل را نظر گرفت.

  • وزن گاوصندوق: ابعاد و وزن گاوصندوق از عوامل مهم در تعیین واحد حجم گاوصندوق هستند. منظور از ابعاد گاوصندوق طول، عرض و ارتفاع گاوصندوق است.
  • قیمت گاوصندوق: یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین حجم گاوصندوق کاربرد و قیمت آن است. هر چه گاوصندوق شما بزرگتر باشد، مواد بیشتری برای ساخت آن باید به کار گرفته شود با این حساب قیمت آن نیز تغییر می‌کند.
  • کاربرد گاوصندوق: برای تولید و ساخت گاوصندوق باید کاربرد آن در نظر گرفته شود، به طور مثال برای استفاده در مکان‌هایی مانند پادگان و مراکز نظامی از گاوصندوق اسلحه استفاده می‌شود. بنابراین محصولات دارای وزن‌های سنگین و ابعاد خاصی است، به طوری که سرقت کردن از آن‌ها کار سختی بوده و برای سارقین راحت نباشد.

نحوه محاسبه حجم گاوصندوق

همانطور که می‌دانید گاوصندوق همانند یک مکعب مستطیل است و حجم یک مکعب نیز از حاصل ضرب ابعاد آن به دست می‌آید. برای محاسبه حجم یک گاوصندوق لازم است که فرمول زیر را انجام بدهید:

طول گاوصندوق* عرض گاوصندوق* ارتفاع گاوصندوق = حجم گاوصندوق (با واحد حجم مترمکعب)

واحد حجم گاوصندوق براساس مترمکعب می‌باشد، هر چه گاوصندوق بزرگتر باشد طبیعتاً حجم آن نیز بیشتر خواهد شد. زمانی که حجم یک گاوصندوق بیشتر باشد فضای داخلی آن بیشتر خواهد بود. اگر برای محاسبه حجم گاوصندوق سوالی دارید می‌توانید با مسترسیف در ارتباط باشید و تمامی سوالات خود را پاسخ بگیرید.

واحد حجم گاوصندوق چیست؟

به طورکلی واحد حجم گاوصندوق میلی‌متر مکعب، سانتی‌متر مکعب، مترمکعب و کیلومتر مکعب است. براساس ابعاد جسم مورد نظر واحد حجم نیز متغیر خواهد بود، مثلا برای جسمی که ابعاد آن متر است حجم آن هم مترمکعب خواهد بود. واحد حجم یک گاوصندوق هم مترمکعب خواهد بود، مثلا اگر حجم گاوصندوقی 6 مترمکعب باشد به این معنی است که 6 مترمکعب در آن آب جای می‌گیرد تا فضای داخلی آن پرشود.

برای ساخت گاوصندوق و تعیین حجم آن باید فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شود که اول از همه باید به امنیت آن اشاره نمود و پس از آن نیز به تناسب باید دقت کرد. پس با این حساب امنیت و تناسب از مهمترین فاکتورهای ساخت یک گاوصندوق هستند که حجم استاندارد آن را مشخص خواهند کرد. شما می‌توانید با مسترسیف فرآیند ساخت گاوصندوق و تعیین حجم آن را آموزش ببینید.

وزن گاوصندوق

از دیگر نکات بسیار مهم برای تعیین حجم گاوصندوق، وزن آن است. وزن گاوصندوق‌ها بسته به کاربردی که دارند متغیر است، مثلاً یک گاوصندوق خانگی بین 150 تا 250 کیلوگرم وزن دارد و طبیعتاً وزن بیشتر از این برای صاحب آن دردسرساز و جابجایی آن سخت خواهد بود.

شما می‌توانید برای خرید گاوصندوق با وزن و حجم کم به مسترسیف مراجعه نمایید، به طور مثال گاوصندوق راینو مدل RH-32E4 (DG/G) با وزن 45 کیلوگرم و ابعاد 37*42*32 (عمق*عرض*ارتفاع) (CM) یکی از نمونه‌های بسیار خوب برای خرید گاوصندوق با وزن کم است. این گاوصندوق وزنی معادل با 45 کیلوگرم دارد و جزء گاوصندوق‌های خانگی به حساب می‌آید، این گاوصندوق به دلیل وزن کم و ابعاد کوچکی که دارد برای افرادی که به دنبال فضای محدود برای نگهداری از گاوصندوق هستند بسیار مناسب و کاربردی است.

حجم یک گاوصندوق چقدر است؟

گاوصندوق راینو به دلیل نسوز و کوچک بودن به شما این امکان را می‌دهد تا اسناد و مدارک مهم و مقداری طلا و پول را در آن نگهداری کنید. از لحاظ استانداردها نیز این گاوصندوق مطابق استانداردهای معتبر جهانی مثل ISO 9001 و استاندارد UL آمریکا تولید شده است. سیستم رمزی این گاوصندوق ترکیبی از کلید کامپیوتری و رمز دیجیتال است که تک کاربره و تا 8 رقم عدد قابل تعریف است. از دیگر ویژگی‌های منحصربفرد این محصول تاریخچه باز شدن قفل‌های آن است و در هر لحظه می‌تواند استعلام 58 بار قبلی را گزارش بدهد.

یکی دیگر از قابلیت این گاوصندوق، سیستم آژیری که روی کیبورد این محصول نصب شده می‌باشد. این قابلیت این امکان را می‌دهد تا در صورت ورود رمز اشتباه یا ایجاد ضربه بر آن آژیر به صدا در آمده و صدایی معادل با 120 دسی‌بل تولید خواهد کرد تا جایی که صدای آن را اطرافیان متوجه خواهند شد. این ویژگی برای کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند و همسایگان معتمد و گوش به صدا دارند بسیار کاربردی و مناسب است.

آیا حجم گاوصندوق بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد؟

در حالت کلی باید بدانید که حجم گاوصندوق هرچه بیشتر باشد می‌تواند بر قیمت محصولات تاثیر بگذارد، دلیل ارتباط حجم و قیمت در این است که هرچه حجم بیشتر شود مواد و متریال مصرفی بیشتر خواهد شد و در نهایت با بالارفتن حجم گاوصندوق قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما فراموش نکنید که این نکته برای تمامی محصولات صدق نمی‌کند و برخی از محصولات با سایز و حجم کوچک ساخته می‌شوند اما به دلیل داشتن طراحی زیبا و منحصربفرد باز هم قیمت آن‌ها بالا است.

با توجه به مطالب گفته شده، می‌توان درک کرد که ساخت و تولید یک گاوصندوق کار بسیار سختی است و دقت و ظرافت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما می‌توانید حجم گاوصندوق را براساس وزن، قیمت و کاربردی که دارد طبقه‌بندی نمایید و در نهایت گاوصندوق مورد نظر را خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مسترسیف در ارتباط باشید و قیمت دقیق براساس وزن و عملکرد یک گاوصندوق را بررسی نموده و در نهایت خرید خود را با اطمینان و آگاهی بیشتر انجام بدهید.

انتهای رپرتاژ آگهی

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا