فناوری اطلاعات

جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان علوم پزشکی برگزار می شودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی در نشست شورای سیاستگذاری برگزاری نخستین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ارج نهادن به فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشجویان محور اصلی این جشنواره است تا بستری برای شناسایی توانمندی‌های موجود و تبادل اندیشه و تجربه دانشجویان باشد.

وی با اعلام اینکه این جشنواره هشتم مهرماه همزمان با اختتامیه کنگره ملی و بین‌المللی پژوهشی دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار می شود، افزود: باید تمام تلاش‌ها در بدنه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در جهت حفظ روحیه هم‌افزایی و تکثیر ایده‌های خلاق به کار گرفته شود.

پناهی گفت: استقبال کم نظیر در ارسال مقاله در این دوره از کنگره ملی و بین المللی پژوهشی دانشجویی نیز یکی از جلوه‌های این نشاط است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با قدردانی از اقدامات رئیس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اظهار داشت: اشتیاق و تعهد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اجرای هر چه بهتر این دو رویداد ستودنی است و مجموعه این تلاش‌ها، چشم انداز برگزاری کنگره و جشنواره‌ای با بالاترین کیفیت و بیشترین ضریب رضایت را نشان می‌دهد.

به گفته وی، برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های دانشجویی راهی برای کاهش فاصله میان دانشگاه و دانشجویان خواهد بود.

پناهی ارج نهادن به فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشجویان را به عنوان محور اصلی برگزاری جشنواره برشمرد و گفت: ضمن رصد و آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی و فناورانه دانشجویان، امکان ارزیابی آنها نیز برقرار می‌شود و با ایجاد زمینه تعامل و تبادل تجربه، شرایط برای تقدیر از دانشجویان و کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی برگزیده فراهم می شود.

در ادامه دکتر نیما رضایی به تشریح جزئیات برگزاری نخستین جشنواره ملی پژوهش و فناوری کمیته های تحقیقات و فناوری پرداخت و گفت: در این جشنواره تلاش می‌شود تا مبنا و مبدا حرکتی نوین برای معرفی و تشویق فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری دانشجویی باشد که به صورت سالانه و با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی کمیته کشوری تحقیقات و فناوری دانشجویی همزمان با کنگره برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره در سه بخش اصلی برگزار خواهد شد، افزود: این جشنواره در سه بخش حقیقی در دو مقطع تحصیلات عمومی و تحصیلات تکمیلی در سه تیپ دانشگاه علوم پزشکی، بخش حقوقی در بین کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی در سه تیپ دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و در نهایت بخش محصول در قالب مقاله، کتاب، پایان‌نامه و فناوری برگزار می‌شود.

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه برای شناسایی و معرفی دانشجو در این جشنواره روش‌های متعددی در نظر گرفته شده است، گفت: کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌ها، شورای سیاستگذاری تحقیقات و فناوری با استفاده از سامانه و نیز درخواست از سوی خود دانشجو مجموعه راه‌هایی است که در نظر گرفته شده تا شرایط برای مشارکت حداکثری فراهم باشد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا